Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2008, 13:51

autor: vampire

Kolejne szczegóły dotyczące GTA: Chinatown Wars

Hiszpański magazyn poświęcony tematyce gier opublikował zapowiedź GTA: Chinatown Wars, z której możemy dowiedzieć się więcej szczegółów na temat tej produkcji. Zacznijmy od tego, że wbrew dotychczasowym spekulacjom branżowej prasy, akcja gry nie będzie ograniczała się jedynie do tytułowej chińskiej dzielnicy - otrzymamy dostęp do praktycznie całej mapy Liberty City.

Hiszpański magazyn poświęcony tematyce gier opublikował zapowiedź GTA: Chinatown Wars, z której możemy dowiedzieć się więcej szczegółów na temat tej produkcji. Zacznijmy od tego, że wbrew dotychczasowym spekulacjom branżowej prasy, akcja gry nie będzie ograniczała się jedynie do tytułowej chińskiej dzielnicy - otrzymamy dostęp do praktycznie całej mapy Liberty City (miasta będącego dość wierną kopią Nowego Jorku) dostępnej w GTA IV z wyjątkiem Alderney (tutejszego odpowiednika Jersey City). Będziemy mogli więc odwiedzić Dukes (Queens), Bohan (Bronx), Broker (Brooklyn) i Algonquin (Manhattan) o czym świadczy poniższy obraz zamieszczony we wspomnianym piśmie:

Kolejne szczegóły dotyczące GTA: Chinatown Wars - ilustracja #1

Kolejnym istotnym aspektem poruszonym w zapowiedzi są obecne w Chinatown Wars narkotyki, które jak pamiętamy, już wcześniej zdążyły wzbudzić liczne kontrowersje. Będą one stanowiły bardzo ważny element rozgrywki, a sama zabawa w dilera może okazać się najlepszym (i najłatwiejszym) sposobem zarobienia dodatkowej gotówki. W zasadzie cały handel wprowadzi nawet lekki element ekonomiczny do gry – aby zapanować nad narkotykowym rynkiem w Liberty City będziemy musieli kupować pewne specyfiki w jednej dzielnicy, a następnie rozprowadzać je na terenie innej, oczywiście po wyższej stawce. W zorientowaniu się czego dokładniej oczekuje nasza klientela pomoże mapka, na której zaznaczone zostaną szczególnie poszukiwane dragi w danym regionie i cena jaką miłośnicy substancji psychoaktywnych są skłonni za nie zapłacić.

Jak już wcześniej pisaliśmy – podobnie jak w GTA IV szczegóły dotyczące misji znajdziemy w naszym PDA, a w poruszaniu się po mieście pomocnym okaże się system nawigacji GPS. Wystarczy, że zaznaczymy na mapie miejsce, do którego chcemy się udać, a urządzenie samo wyszuka najkrótszą legalną trasę. Jak zwykle w serii jazdę samochodem umili nam słuchanie różnych stacji radiowych. Oczywiście ulice Liberty City nie będą wyludnione i w trakcie szalonych pościgów będziemy musieli uważać (lub nie) nie tylko na inne pojazdy, ale także pieszych. Pewna ciekawostka wiąże się ze sposobem wzywania taksówki – ta zatrzyma się jeżeli zagwiżdżemy do mikrofonu konsolki.

Z bardziej technicznych informacji możemy dodać, że akcja Chinatown Wars przedstawiana będzie na górnym ekranie DS-a, natomiast dolny posłuży do obsługi PDA, GPSa i radia, pozwoli także zrobić dobry użytek z granatów i koktajli Molotova. Oczywiście wydarzenia przedstawiane będą w rzucie izometrycznym, twórcy pozwolili nam jednak na dowolne obracanie kamery (kąt 360 stopni). Przypomnijmy jeszcze, że GTA: Chinatown Wars ukaże się w przyszłym roku, niestety nie wiadomo czy doczeka się wydania również w Polsce. Osoby zainteresowane całą zapowiedzią, a przy okazji znające język hiszpański, powinny udać się na tę stronę, gdzie zamieszczone zostały skany magazynu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.