Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 listopada 2011, 14:27

autor: Ender

Klasyczna gra Rampage trafi na srebrny ekran

Studio New Line Cinema ma zamiar zrealizować filmową adaptacje gry Rampage, która pojawiła się w salonach arcade w połowie lat 80.

Jak donosi serwis Hollywood Reporter, studio New Line Cinema planuje produkcje filmu opartego na Rampage, klasycznym tytule arcade, który po raz pierwszy ukazał się w 1986 roku. W grze przeznaczonej dla maksymalnie trzech osób gracze wcielali się w ogromne monstra, które walcząc z atakującymi je oddziałami wojskowymi beztrosko niszczyły całe miasto. Tytuł pojawił się nie tylko w salonach gier, ale przez lata jego porty i kolejne wersje trafiły na co najmniej kilkanaście różnych platform sprzętowych.

Klasyczna gra Rampage trafi na srebrny ekran  - ilustracja #1

Producentem filmu będzie John Rickard, który współpracował już z New Line Cinema przy obrazach, takich jak Koszmar z ulicy Wiązów, Oszukać przeznaczenie oraz Szefowie wrogowie. W niedługim czasie spotka się ze scenarzystami by wstępnie opracować zarysy historii Rampage. Twórcy liczą na to, że dzięki postępowi technologicznemu w dziedzinie efektów specjalnych, bez problemu uda się stworzyć cały film przy stosunkowo ograniczonym budżecie, który wynika między innymi z problemów finansowych z jakimi boryka się produkująca go amerykańska wytwórnia. Tak więc, nie należy spodziewać się przeboju za setki milionów dolarów, a raczej skromnego horroru lub filmu sc-fi, do czego zdążyły przyzwyczaić nas już adaptacje gier, które pojawiają się w naszych kinach.