Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Rampage (PC)

Rampage PC

Pamiętasz finałową scenę z King Konga, kiedy to olbrzymia małpa wspięła się na szczyt drapacza chmur i stamtąd atakowała nadlatujące zewsząd jednostki latające.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Rampage (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21maja1988

Pamiętasz finałową scenę z King Konga, kiedy to olbrzymia małpa wspięła się na szczyt drapacza chmur i stamtąd atakowała nadlatujące zewsząd jednostki latające. Jeśli tak i co więcej, chciałbyś te motywy powtórzyć na ekranie swojego komputera, Rampage jest grą wprost idealną dla Ciebie. Oczywiście samo wspinanie się na wieżowce nie miałoby większego sensu, dlatego też autorzy gry postanowili nieco ubarwić nasze zadanie. Jako jeden z trzech zmutowanych potworów (Georgie the Big Ape, Lizzie the Lizard oraz Ralph the Wolf), będziemy musieli zrujnować okolicę, doszczętnie niszcząc znajdujące się na danej planszy konstrukcje.

Wszystkie monstra dysponują unikalnymi zdolnościami, dlatego też rozgrywka każdym z nich może się zasadniczo różnić. I tak, Ralph ma najmocniejsze uderzenie pięścią, Georgie jest perfekcyjnym skoczkiem, natomiast Lizzie porusza się najszybciej spośród całej paczki. Żeby ukończyć jedną z osiemdziesięciu przewidzianych przez autorów gry plansz, należy zrównać z ziemią wszystkie dostępne budynki. Gracz robi to wspinając się na fasadę budynku i czyniąc w jego konstrukcji dziury. Gdy budowla będzie przypominała sito, samoistnie zawali się.

W totalnej destrukcji okolicy będzie nam przeszkadzać wojsko: śmigłowce atakujące z powietrza oraz regularna armia, najczęściej wychylająca się z okien. Żołnierze oprócz tego, że są bardzo upierdliwi, stanowią również doskonałą przekąskę, podnoszącą poziom energii. Należy pamiętać, że życie zmutowanego potwora nie trwa wiecznie i przyjmowanie na klatę zbyt wielu strzałów może zakończyć się tragicznie. Śniadanie w postaci wojaków pozwoli jednak przetrwać najtrudniejsze chwile.

W Rampage mogą grać równocześnie trzy osoby przy jednym komputerze. Jatka, jaką wykonują wszystkie potwory naraz jest po prostu niesamowita i znakomicie wpływa na ocenę grywalności produktu. Oprawa audiowizualna jest całkiem przyzwoita, chociaż szkoda, że nie zdecydowano się na wdrożenie 256-kolorowego trybu VGA.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran    

Ocena czytelników: 5,3 / 10 na podstawie 129 głosów czytelników.

Gry podobne do Rampage

Wymagania wiekowe Rampage

12+

Klasyczna gra Rampage trafi na srebrny ekran
Klasyczna gra Rampage trafi na srebrny ekran

wiadomość20 listopada 2011

Studio New Line Cinema ma zamiar zrealizować filmową adaptacje gry Rampage, która pojawiła się w salonach arcade w połowie lat 80.

Zapowiedziano Rampage: Total Destruction
Zapowiedziano Rampage: Total Destruction

wiadomość13 sierpnia 2005

Firma Midway Games poinformowała, że aktualnie pracuje nad kolejną częścią gry z serii Rampage. Najnowsza odsłona będzie nosić podtytuł Total Destruction i ukaże się w wersji na konsole PlayStation 2 oraz Nintendo GameCube wiosną 2006 rok, a jej cena wynosić będzie 19,95 USD.