Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2022, 22:00

autor: Michał Zegar

Gra o czeskim bohaterze narodowym to jednak nie Kingdom Come 2

Czeskie media sprecyzowały, o jakiej grze mowa w trailerze filmu Jan Żiżka, o którym wczoraj pisaliśmy. Wszystko wskazuje na to, że jest to nie Kingdom Come 2, a trzecioosobowy „akcyjniak” słowackiego studia Cypronia.

Wczoraj pisaliśmy o zwiastunie filmu Jan Żiżka (jego alternatywny tytuł to Medieval), a konkretnie o komunikacie po tzw. „creditsach”, który głosi: „także jako gra wideo na PC i konsolach”. Fani szybko zaczęli spekulować, że ową grą może być od dawna wyczekiwana kontynuacja Kingdom Come: Deliverance. By rozwiać wszelkie wątpliwości, czeskie media sprecyzowały, o jakim tytule mowa w trailerze. Niestety, nie jest to Kingdom Come 2.

Henry jeszcze sobie pośpi

Czeski serwis INDIAN oznajmił, że za powstającą grę o Janie Żiżce odpowiada nie Warhorse Studios (twórcy KC:D), a słowackie niezależne studio Cypronia, które ma na koncie strzelankę Pixel Action Heroes.

 1. Produkcja ma nosić tytuł Medieval.
 2. Będzie ona jakoby przygodową grą akcji z elementami RPG i kamerą osadzoną za plecami sterowanej przez nas postaci.
 3. Jej data premiery na ten moment nie została ujawniona.
 4. Tytuł powstaje z myślą o PC-tach i konsolach (jednak nie sprecyzowano jakich).

Kolczugi GO

Jak zauważył użytkownik naszego forum o pseudonimie Dead Men, angielska wersja wpisu w Wikipedii o wspomnianym wyżej filmie została wyedytowana jakiś czas po publikacji jego trailera. Wynika z niej, że Medieval od Cypronii nie jest jedyną grą mającą promować ekranizację przygód Jana Żiżki.

 1. Powstaje także mobilna gra o nazwie Medieval AR.
 2. Ta ma wykorzystywać technologię rzeczywistości rozszerzonej i rozgrywką przypominać rodzimego Wiedźmina: Pogromcę potworów czy hitowe Pokemon GO.
 3. Odpowiada za nią jakoby studio More.is.More.
 4. Tytuł zadebiutuje najpewniej w okolicach premiery filmu (zaplanowanej na 8 września) na smartfonach z systemami Android i iOS.

Czyli gra w kości z Żiżką odpada?

Niekoniecznie. Żiżka i growy Henry (protagonista KC:D) żyli w tym samym czasie. Zatem niewykluczone, że ujrzymy go w kontynuacji Kingdom Come, nad którą Warhorse Studios najpewniej teraz pracuje.

Warto jednak wspomnieć o informacjach z 2019 roku, według których akcja kontynuacji może być osadzona w 1506 roku (ponad 100 lat po pierwszej części). Jeśli okażą się one prawdziwe, raczej nie zobaczymy w sequelu wspomnianej wyżej dwójki.

CryEngine i oczekiwanie na zapowiedź

Kingdom Come 2 najprawdopodobniej będzie działać w oparciu o technologię CryEngine (tak jak „jedynka”), a zdają się to potwierdzać opisy ogłoszeń o pracę w studiu. Gra wciąż nie doczekała się oficjalnej zapowiedzi.

 1. Recenzja gry Kingdom Come: Deliverance - między Gothikiem a Wiedźminem
 2. Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
 3. Kingdom Come – strona oficjalna