Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2019, 17:10

Warhorse Studios teasuje Kingdom Come Deliverance 2

Współzałożyciel Warhorse Studios opublikował na swoim twitterowym koncie zdjęcie, które sugeruje, że w produkcji znajduje się druga część Kingdom Come: Deliverance. Akcja miałaby zostać osadzona w 1506 roku.

Daniel Vávra ze studia Warhorse Studios kilkanaście godzin temu opublikował na swoim twitterze zdjęcia z prac nad rozwojem Kingdom Come Deliverance. Już od pewnego czasu wiemy, że do gry zawita jeszcze kilka kolejnych dodatków DLC, w tym Band of Bastards oraz A Woman’s Lot, więc zaprezentowane foty nie wydawały się niczym szczególnym. Jest jednak pewien szczegół, który nadaje sprawie całkiem nowe znaczenie.

Poniżej zamieszczamy jedno z opublikowanych zdjęć:

Jeżeli popatrzycie w prawy górny róg, to waszym oczom ukaże się napis „KCD2 – 1506”. Wydaje się, że jest tylko jedna możliwa interpretacja - nadchodzi Kingdom Come Deliverance 2!

Warhorse Studios teasuje Kingdom Come Deliverance 2 - ilustracja #2

Akcja zostanie umiejscowiona w 1506 roku, czyli 103 lata po wydarzeniach z części pierwszej, w czasach, gdy Czechami, a także Węgrami i Chorwacją rządził Władysław II Jagiellończyk. Pewnym jest zatem, że w Kingdom Come Deliverance 2 pokierujemy nowym bohaterem, być może potomkiem Henryka. Niestety to wszystko, co wiemy w tym momencie. Możemy jedynie spekulować, że premiera gry nastąpi prawdopodobnie w 2020 roku, w okolicach premier konsol kolejnej generacji. W 2019 r. otrzymamy bowiem jeszcze dwa fabularne dodatki do jedynki oraz szereg innych nowinek, w tym m.in. wsparcie fanowskich modyfikacji.

Tymczasem przypominam, że wczoraj ujawniliśmy wyniki plebiscytu Gra Roku 2018, w którym głosowaliście na najlepsze gry 2018 roku. Choć Kingdom Come Deliverance nie odniósł zwycięstwa w żadnej kategorii, na jakie głosowali czytelnicy, to redakcja GRYOnline.pl wyróżniła ten tytuł nagrodą „Największe zaskoczenie roku 2018”.