Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2019, 17:10

autor: Łosiu

Warhorse Studios teasuje Kingdom Come Deliverance 2

Współzałożyciel Warhorse Studios opublikował na swoim twitterowym koncie zdjęcie, które sugeruje, że w produkcji znajduje się druga część Kingdom Come: Deliverance. Akcja miałaby zostać osadzona w 1506 roku.

Daniel Vávra ze studia Warhorse Studios kilkanaście godzin temu opublikował na swoim twitterze zdjęcia z prac nad rozwojem Kingdom Come Deliverance. Już od pewnego czasu wiemy, że do gry zawita jeszcze kilka kolejnych dodatków DLC, w tym Band of Bastards oraz A Woman’s Lot, więc zaprezentowane foty nie wydawały się niczym szczególnym. Jest jednak pewien szczegół, który nadaje sprawie całkiem nowe znaczenie.

Poniżej zamieszczamy jedno z opublikowanych zdjęć:

Jeżeli popatrzycie w prawy górny róg, to waszym oczom ukaże się napis „KCD2 – 1506”. Wydaje się, że jest tylko jedna możliwa interpretacja - nadchodzi Kingdom Come Deliverance 2!

Warhorse Studios teasuje Kingdom Come Deliverance 2 - ilustracja #2

Akcja zostanie umiejscowiona w 1506 roku, czyli 103 lata po wydarzeniach z części pierwszej, w czasach, gdy Czechami, a także Węgrami i Chorwacją rządził Władysław II Jagiellończyk. Pewnym jest zatem, że w Kingdom Come Deliverance 2 pokierujemy nowym bohaterem, być może potomkiem Henryka. Niestety to wszystko, co wiemy w tym momencie. Możemy jedynie spekulować, że premiera gry nastąpi prawdopodobnie w 2020 roku, w okolicach premier konsol kolejnej generacji. W 2019 r. otrzymamy bowiem jeszcze dwa fabularne dodatki do jedynki oraz szereg innych nowinek, w tym m.in. wsparcie fanowskich modyfikacji.

Tymczasem przypominam, że wczoraj ujawniliśmy wyniki plebiscytu Gra Roku 2018, w którym głosowaliście na najlepsze gry 2018 roku. Choć Kingdom Come Deliverance nie odniósł zwycięstwa w żadnej kategorii, na jakie głosowali czytelnicy, to redakcja GRYOnline.pl wyróżniła ten tytuł nagrodą „Największe zaskoczenie roku 2018”.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach