Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2019, 14:25

autor: Ender

Forza Horizon 4 z siedmioma milionami graczy

Od czasu październikowej premiery gry Forzy Horizon 4 zagrało w nią ponad siedem milionów osób na konsoli Xbox One oraz pecetach. Dla porównania, w pierwszym tygodniu od debiutu z tytułem bawiły się ponad dwa miliony graczy.

Studio Playground Games pochwaliło się na Twitterze, że od czasu październikowej premiery gry Forza Horizon 4, z tytułem bawiło się ponad siedem milionów graczy. Przypomnijmy, że w tydzień od debiutu gry liczba ta wynosiła „zaledwie” dwa miliony. Oznacza to, że w przeciągu ostatnich kilku miesięcy produkcja przyciągnęła kolejnych pięć milionów fanów wirtualnych wyścigów.

Warto przy tym zaznaczyć, że imponująca statystyka studia nie przekłada się wprost na sprzedane egzemplarze produkcji. Od samego początku Forza Horizon 4 dostępne jest bez dodatkowych opłat w ramach subskrypcji Xbox Game Pass, zarówno na konsoli Xbox One, jak i komputerach PC. Tytuł mieli więc okazję ściągnąć i przetestować gracze, którzy normalnie nie nabyliby go za pełną cenę. Jeżeli dodamy do tego ostatnie liczne promocje na kupno Game Passa, nie dziwne, że produkcja przyciągnęła aż tak wiele osób.

Przypomnijmy, że Forza Horizon 4 jest jedną z najlepiej ocenianych produkcji w serii, która znalazła się również na wielu listach najlepszych gier 2018 roku. Playground Games cały czas wspiera swoje dzieło kolejnymi aktualizacjami z dodatkową zawartością, a także dużymi rozszerzeniami, takimi jak wydane 13 grudnia Forza Horizon 4: Fortune Island. Rozszerzenie zabiera fanów do zupełnie nowej lokacji, odosobnionej szkockiej wyspy, na której doświadczają oni wielu ekstremalnych zjawisk pogodowych.

Forza Horizon 4 pojawiło się w sprzedaży w październiku ubiegłego roku, trafiając jednocześnie na Xboksa One i komputery PC - Forza Horizon 4 z siedmioma milionami graczy - wiadomość - 2019-01-19
Forza Horizon 4 pojawiło się w sprzedaży w październiku ubiegłego roku, trafiając jednocześnie na Xboksa One i komputery PC
  1. Oficjalna strona gry Forza Horizon 4
  2. Recenzja gry Forza Horizon 4 – tak się wygrywa bitwę o Anglię
  3. Wszystko o Forza Horizon 4
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach
Forza Horizon 4

Forza Horizon 4