Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2022, 12:32

Kingdom Come 2 może opowiadać o czeskim bohaterze narodowym

Do sieci trafił trailer filmu o losach Jana Żiżki – średniowiecznego bohatera narodowego Czech. Fanów szczególnie zainteresowała informacja, że historia ta ma być przedstawiona również jako gra na PC oraz konsolach. Spekuluje się, że chodzi o nową odsłonę Kingdom Come.

Fani Kingdom Come: Deliverance otrzymali niedawno nowe pole do interesujących spekulacji na temat kontynuacji udanego historycznego RPG z 2018 roku.

Chodzi o niedawno opublikowany zwiastun filmu Jan Żiżka, traktujący o losach tego czeskiego bohatera narodowego, który był znanym najemnikiem w średniowiecznej Europie (walczył m.in. w bitwie pod Grunwaldem). Graczy szczególnie zainteresowała plansza, która pojawia się pod koniec trailera.

Bohater narodowy...

Po tzw. „creditsach” na zwiastunie można zobaczyć jeszcze jeden ciekawy komunikat, który głosi: „także jako gra wideo na PC i konsolach”.

  • I chociaż od planszy pod koniec filmowego trailera do ewentualnego Kingdom Come 2 jest daleka droga, to fani szybko zaczęli łączyć kropki i doszukiwać się możliwych powiązań z grą. A takowe powiązania, o dziwo, istnieją.
  • Zacznijmy od tego, że w filmie swoją małą rolę (cameo) otrzymał Daniel Vavra – dyrektor Warhorse Studios odpowiedzialnego za pierwszą część Kingdom Come.
  • Dodatkowo reżyser filmu o Żiżce, Petr Jakl, użyczył swojego wizerunku dla Runta, jednego z antagonistów w Deliverance.

Nie da się ukryć, że Jan Żiżka, który żył w okresie, w którym toczyłą się akcja pierwszej części średniowiecznej czeskiej marki, mógłby być idealnym bohaterem części drugiej. W końcu był świetnym wojem i uznawany jest za jednego z najwybitniejszych dowódców w swoich czasów.

... ale czy bohater gry?

Fanów, którym oczy już skrzą się na myśl o growej adaptacji historii Jana Żiżki, należy jednak uspokoić, bo owe poszlaki, chociaż interesujące, pozostają póki co jedynie poszlakami.

Przeciwko teorii o tym, że Kingdom Come 2 będzie traktowało o przygodach Jana Żiżki, świadczą pierwsze doniesienia o tym, że sequel w ogóle powstaje. Wedle informacji z 2019 roku akcja drugiej części historycznego RPG-a miałaby rozgrywać się w 1506 roku, a więc ponad 80 lat po śmierci czeskiego wojaka.

Niemniej jednak doniesienia sprzed trzech lat również nie zostały potwierdzone, więc nie należy z miejsca skreślać Jana Żiżki jako potencjalnego protagonisty nadchodzącego Kingdom Come 2.

Michał Ciężadlik

Michał Ciężadlik

Do GRYOnline.pl dołączył w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalny Newsroomowi, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. Półprofesjonalny muzyk, którego zainteresowanie rozpoczęło się już w dzieciństwie. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca. W grach obecnie preferuje multiplayer; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100 godzin, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

więcej