Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 czerwca 2014, 05:45

autor: Adrian Werner

Kemco zapowiedziało na E3 cztery nowe japońskie RPG-i

Firma Kemco wykorzystała targi E3 do zapowiedzenia trzech nowych japońskich RPG-ów, które zmierzają na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Gry te otrzymały tytuły Valkyria Soul, Illusion of L’phalicia, Shining Mars oraz Grace of Letoile.

Firma Kemco wyrobiła sobie opinię jednego z najlepszych zespołów tworzących japońskie RPG-i na urządzenia mobilne. Studio wykorzystało tegoroczne targi E3 do zapowiedzenia aż czterech nowych tytułów tego typu, w postaci Valkyria Soul, Illusion of L’phalicia, Shining Mars oraz Grace of Letoile. Wszystkie zmierzają na urządzenia z systemami iOS oraz Android i na razie nie podano ich konkretnych dat premier.

Grace of Letoile

Grace of Letoile opowie historię dwójki rodzeństwa próbującego uratować swoich rodziców, którzy zostali uwięzieni w przeszłości. Akcja osadzona zostanie w raczej standardowym uniwersum fantasy, pełnym magii i potworów. System walki oparty będzie na turach, a wykorzystamy w nim lalki bojowe, czyli tytułowe letoile. Ponadto kluczową rolę w trakcie starć odegra specjalny dysk z pustymi miejscami na klejnoty. Różnorodne kamienie szlachetne zapewnią konkretne moce i bonusy, a tworzenie odpowiednich kombinacji będzie wymagane do osiągnięcia zwycięstwa nad najmocniejszymi przeciwnikami.

Illusion of L’phalicia

Illusion of L’phalicia postawi na bardziej bajkowe klimaty i pozwoli nam objąć dowództwo nad grupą poszukiwaczy przygód próbujących odnaleźć prastary magiczny miecz. Według legend artefakt ten potrafi spełniać życzenia, choć ceną jest utrata mocy magicznych posiadacza. Gra również zaoferuje turowy system walki, choć w przeciwieństwie do Grace of Letoile, starcia wykonane będą w pełnym 3D. Natomiast samo eksplorowanie świata ukazane zostanie w typowej retro dwuwymiarowej stylistyce. Podczas rozwoju postaci kluczową rolę odegrają runy, które będziemy mogli dodatkowo modyfikować różnorodnymi klejnotami.

Shining Mars

Z kolei Shining Mars opowie o grupie uczniów szkoły magicznej, którzy powoli zaczynają odkrywać, że z otaczającym ich światem coś jest nie tak. Produkcja zaoferuje bardzo rzadko spotykany w japońskich RPG-ach widok izometryczny. Gra wydaje się być zdecydowanie najładniejszą produkcją z całej czwórki zaprezentowanej przez Kamco podczas targów E3.

Valkyria Soul

Ostatnią zapowiedzianą produkcją jest Valkyria Soul. Akcja toczyć się będzie po kataklizmie znanym jako Ragnarok i gra przeniesie nas do świata zainspirowanego mitologią skandynawską. Wcielimy się w tytułową walkirię, która będzie gromadziła dusze wojowników, a następnie łączyła je z ciałami potworów w celu uzyskania nowych bestii bojowych. Kluczową rolę odegra potem ich rozwijanie oraz łącznie w coraz potężniejsze osobniki. Poza trybem kampanii dostępne będą także rozgrywki multiplayer, w których przetestujemy nasze jednostki przeciwko podopiecznym innych graczy.