Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2020, 14:05

autor: Dameredet

Keanu Reeves kanoniczną postacią w świecie Cyberpunka 2077

Nowy utwór promujący nadchodzące dzieło CD Projekt Red rzucił nieco światła na Johnny'ego Silverhanda i Keanu Reevesa. Okazuje się, że obaj są kanonicznymi postaciami w uniwersum Cyberpunka 2077.

Na Cyberpunka 2077 przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale dzięki regularnie publikowanym materiałom promocyjnym już teraz możemy zgłębiać świat gry. Jak zauważył serwis Eurogamer, ostatni muzyczny klip przyniósł informacje na temat Keanu Reevesa – postaci ze świata Cyberpunka 2077.

Zespół Run the Jewels, który pojawi się w grze pod nazwą Yankee and the Brave, stworzył utwór „No Save Point”. Co jednak wyróżnia singiel na tle innych hitów stworzonych na potrzeby gry? W tekście piosenki pojawia się fragment:

Keanu Reeves, cyber arm under my sleeve

Jest to nawiązanie do Keanu Reevesa, i to nie jako odtwórcy roli Johnny’ego Silverhanda. Okazuje się, że przed tzw. Collapse-era, czyli momentem w historii uniwersum, kiedy upadła cywilizacja, a narodziły się megakorporacie, żył mało znany aktor Keanu Reeves. Po zniknięciu Johnny’ego Silverhanda wielokrotnie mylono Reevesa z piosenkarzem. Miało to wynikać z niesamowitego podobieństwa obu panów.

Dzięki tweetowi opublikowanemu przez Patricka K. Millsa – starszego projektanta zadań w Cyberpunku 2077 - wiemy, że Keanu Reeves jest kanoniczną postacią z gry.

Premiera gry Cyberpunk 2077 odbędzie się 10 grudnia.