Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2020, 09:30

autor: Vergil

Fragmenty gameplayu z Cyberpunk 2077 - kreator postaci i Johnny Silverhand

Nowy gameplay z gry Cyberpunk 2077 pozwala obejrzeć kreator postaci, a także spojrzeć na Night City zarówno za dnia, jak i w nocy. Poza tym materiał wideo prezentuje jedną z decyzji, które podejmiemy w trakcie zabawy, oraz jej skutki.

W SKRÓCIE:
  1. światło dzienne ujrzała nowa zapowiedź gry Cyberpunk 2077;
  2. materiał wideo pozwala spojrzeć na niepublikowane dotąd fragmenty gameplayu;
  3. możemy zobaczyć w akcji między innymi kreator postaci, Johnny’ego Silverhanda oraz konsekwencje jednego z wyborów, które przyjdzie nam podjąć.

Na łamach serwisu Das Erste pojawiła się obszerna zapowiedź gry Cyberpunk 2077. Choć materiał wideo jest w całości po niemiecku, osoby, które ostrzą sobie zęby na tę produkcję, a nie znają tego języka, także powinny rzucić na niego okiem. Autorzy oraz deweloperzy nie tylko omawiają w nim bowiem najważniejsze aspekty projektu, lecz również ilustrują całość niepublikowanymi dotąd fragmentami rozgrywki, które ukazują między innymi proces kreacji postaci, Johnny’ego Silverhanda, przechadzki po Night City czy wreszcie jedną z decyzji, które przyjdzie nam podjąć w opisywanym tytule.

null

❗️ NEW GAMEPLAY FOOTAGE ❗️#Cyberpunk2077 pic.twitter.com/B5cPPUxIQG

Zacznijmy od procesu tworzenia postaci, którego wybrane elementy możemy zobaczyć na trwającym trzy sekundy klipie (znajdziecie go również pod tym adresem). Możliwości kreatora będą imponujące, a wybierzemy w nim między innymi posturę naszego (lub naszej) V, fryzurę, cybernetyczne ozdoby na twarzy czy nawet... kolor jego zębów i materiał, z którego zostaną wykonane.

Co zaś tyczy się Johnny’ego Silverhanda – nie zmienił się on zbytnio od momentu, kiedy mogliśmy zobaczyć go po raz pierwszy; nie zapominajmy, że wcielający się w niego aktor Keanu Reeves (który swoją drogą będzie kanoniczną postacią w tym uniwersum) nie starzeje się, z czego Internet doskonale zdaje sobie sprawę. Niemniej na opublikowanym przez Das Erste materiale wideo możemy oglądać jego facjatę bez okularów nieco dłużej niż do tej pory. Poniżej znajdziecie natomiast porównanie jego wyglądu z 2019 i 2020 roku, pochodzące z forum Reddit.

Johnny Silverhand bez okularów to rzadki widok (źródło obrazka: Reddit). - Fragmenty gameplayu z Cyberpunk 2077 - kreator postaci i Johnny Silverhand - wiadomość - 2020-11-16
Johnny Silverhand bez okularów to rzadki widok (źródło obrazka: Reddit).

Na koniec słówko o gameplayu, którego trwający nieco ponad minutę fragment czeka na Was także pod tym linkiem. Autorzy pozwolili nam spojrzeć na Night City zarówno w dzień, jak i w nocy. Poza tym znalazło się tu miejsce na nieco akcji oraz na jeden z wyborów rzutujących na przebieg fabuły oraz rozgrywki; pacyfistyczne rozwiązanie pewnej sprawy pociąga za sobą nieco odmienne skutki od nafaszerowania ołowiem głowy problematycznego człowieka otoczonego przez zgraję podobnych mu (i uzbrojonych po zęby) ludzi.

To by było na tyle w kwestii tego, co nowego z gry Cyberpunk 2077 zaprezentował nam serwis Das Erste. Więcej o tej produkcji dowiemy się 19 listopada, kiedy to twórcy opublikują piąty odcinek Night City Wire. Tymczasem przypominamy jeszcze, że opisywany tytuł zadebiutuje 10 grudnia, a zagramy w niego na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One, a także PlayStation 5 i Xboksie Series X/S.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Cyberpunk 2077
  2. Grałem 4 godziny w Cyberpunka 2077 – to świetna gra, ale…
  3. Wszystko o Cyberpunk 2077
Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077