Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2020, 09:40

autor: Adrian Werner

Deluxe Ski Jump 4 z fanowskimi skoczniami dzięki patchowi 1.7.0

Gra Deluxe Ski Jump 4 otrzymała aktualizację 1.7.0, która dodała wsparcie dla fanowskich skoczni. Jest to efekt współpracy dewelopera z polską grupą Gorisek Bros.

Gra Deluxe Ski Jump 4, czyli czwarta odsłona popularnej gry o skokach narciarskich, została zaktualizowana do wersji 1.7.0. To pierwsza nowa wersja produkcji od ponad trzech lat.

Aktualizacja wprowadza jedną, ale kluczową nowość – wsparcie dla fanowskich skoczni. Mają one formę plików XML, więc tworzy się je w zwykłych edytorach tekstu. Warto wspomnieć, że przez długi czas wydawało się, że twórca Deluxe Ski Jump 4 zaprzestał rozwoju projektu. Uległo to zmianie, gdy sposób na kreacje własnych map odkryła polska grupa miłośników gry, znana jako Gorisek Bros. Skontaktowali się oni z deweloperem, który okazał się otwarty na współpracę i efektem tego stała się aktualizacja 1.7.0.

Fani z Gorisek Bros. uruchomili również stronę DSJ4 Hills Database, z której można już pobierać dodatkowe skocznie. Już teraz dostępnych jest ich kilkadziesiąt, a kolejne są w drodze. Wypuszczono również obszerną dokumentację, zawierającą informacje potrzebne do tworzenia własnych modów tego typu.

Gorisek Bros. mają ambitne plany na przyszłość. Grupa zamierza pracować nad kolejnymi skoczniami, chcąc odtworzyć wszystkie obiekty znajdujące się w Pucharze Świata i Letnim Grand Prix. Twórcy mają również nadzieję, że 1.7.0 nie będzie ostatnią aktualizacją Deluxe Ski Jump 4.

Jednym z potencjalnych kierunków rozwoju może być dodanie fanowskich skoczni do trybu online. Obecnie gra działa w sposób, który to uniemożliwia, ale Gosiek Bros. nie wyklucza, że w przyszłości się to zmieni.

  1. Deluxe Ski Jump 4 – pobierz wersję 1.7.0
  2. "Małysz" bez Małysza - recenzja gry Deluxe Ski Jump 4
  3. Oficjalna strona gry