Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2015, 12:57

Just Cause 3 i Rainbow Six: Siege poza pierwszą trójką. Top 10 UK (29 listopada - 5 grudnia)

W stosunku do poprzedniego notowania sytuacja na podium listy bestsellerów handlu detalicznego w Wielkiej Brytanii nie zmieniła się ani na jotę. FIFA 16 nadal na prowadzeniu. Niżej jest trochę ciekawiej, bo pojawiają się nowości.

Tydzień po Czarnym Piątku pierwsze trzy pozycje na brytyjskiej liście hitów pozostają bez zmian. Wszystkie gry przebywające na podium nieco tracą - FIFA 16 (-41%), Call of Duty: Black Ops III (-32%), Star Wars: Battlefront (-34%), niemniej dopiero na czwartym miejscu znalazła się pierwsza nowość notowania, czyli Just Cause 3. Grze studia Avalanche udało się przebić wynik poprzedniej części serii w premierowym tygodniu o 46%, a więc całkiem sporo. Oczko niżej, na miejscu piątym znalazł się Fallout 4, który w stosunku do poprzedniego notowania traci 27%. Na pozycji szóstej druga nowość niniejszego zestawienia – Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege.

Jedyną nowością debiutującą poza pierwszą dziesiątką jest Xenoblade Chronicles X na Wii U. Ten japoński erpeg od studia Monolith trafił na miejsce dwudzieste ósme, a zainteresowanie klientów w stosunku do poprzedniej odsłony serii zatytułowanej Xenoblade Chronicles, która w 2011 roku pojawiła się w Europie na konsoli Wii, zwiększyło się o 73%.

1.

FIFA 16

2.

Call of Duty: Black Ops III

3.

Star Wars: Battlefront

4.

Just Cause 3

5.

Fallout 4

6.

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

7.

Minecraft: Story Mode

8.

Grand Theft Auto V

9.

Uncharted: The Nathan Drake Collection

10.

WWE 2K16