Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2011, 09:32

Jurassic Park - pierwsze screeny i nowe informacje

W połowie zeszłego roku Telltale Games ujawniło plany stworzenia gier na podstawie filmowych licencji Powrotu do przyszłości oraz Parku Jurajskiego. Od tego czasu docierały do nas głównie informacje na temat Back to the Future, teraz jednak autorzy wreszcie wypuścili pierwsze materiały graficzne z Jurassic Park.

W połowie zeszłego roku Telltale Games ujawniło plany stworzenia gier na podstawie filmowych licencji Powrotu do przyszłości oraz Parku Jurajskiego. Od tego czasu docierały do nas głównie informacje na temat Back to the Future, teraz jednak autorzy wreszcie wypuścili pierwsze materiały graficzne z Jurassic Park.

Jurassic Park - pierwsze screeny i nowe informacje - ilustracja #1

Choć Park Jurajski wielokrotnie był już przerabiany na gry, to wciąż nie doczekaliśmy się adaptacji, która prawdziwie oddawałaby charakter pierwowzoru. Wytwórnia Universal Pictures (właściciel marki) nie była zainteresowana kolejną strzelaniną i dlatego właśnie zgodziła się na współpracę ze specjalizującym się w przygodówkach zespołem Telltale Games. Autorzy ci chcą stworzyć tytuł, który utrzymany będzie w podobnym tonie co filmy, czyli na pierwszym planie mają być ludzie oraz ich chęć przeżycia. Jednocześnie całość będzie znacznie bardziej emocjonująca niż poprzednie produkcje tego studia.

Co ciekawe, gra nie tylko zostanie oparta na realiach filmowych, ale sama również rozszerzy oficjalny kanon tego świata. Telltale tworzy bowiem produkcję będącą bezpośrednią kontynuacją pierwszego filmu. Dzięki temu scenariusz ma odpowiedzieć na sporo pytań dręczących fanów cyklu. Przykładowo, dowiemy się, co dokładnie stało się z pojemnikiem pełnym embrionów, które Dennis Nedry zgubił w dżungli.

W grze nie pojawią się główni bohaterowie filmów, czyli Alan Grant, Ellie Sattler oraz Ian Malcolm. Co prawda ich nazwiska będą przewijały się w fabule, ale całość skoncentruje się na mniej znanych osobach takich jak Garry Harding, czyli główny weterynarz Parku Jurajskiego. Oczywiście, większość postaci będzie nowa. Poznamy m.in. córkę Hardinga, jak również wielu przemytników oraz najemników.

Jurassic Park - pierwsze screeny i nowe informacje - ilustracja #2

Jurassic Park ma być znacznie poważniejszą grą niż poprzednie produkcje Telltale Games. Twórcy nie ukrywają, że inspiracją dla nich było Heavy Rain, a konkretnie filmowość tego tytułu oraz obecny w nim wpływ decyzji gracza na dalszy przebieg wydarzeń. W grze znajdziemy sporo sekcji pozwalających na spokojne przeszukiwanie lokacji i rozwiązywanie zagadek, ale nie zabraknie również bardziej dynamicznych scen, w których konieczne ma być błyskawiczne podejmowanie decyzji. Oczywiście możemy spodziewać się spotkań z wieloma znanymi z filmów dinozaurami, takimi jak Tyrannosaurus rex czy Welociraptor, choć po wyspie krążyć również będą nowe drapieżniki.

Jurassic Park tworzony jest jako gra epizodyczna zaplanowana na pięć odcinków. Platformy docelowe to PC, Mac i konsole. Zainteresowanym polecamy udanie się na stronę magazynu Game Informer, gdzie znaleźć można galerię screenów z gry.