Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2004, 18:36

autor: Klecha

JoWooD ujawnia pierwsze konkrety i zdjęcia ze Spellforce: Shadow of the Phoenix

Zaledwie kilka dni temu zapowiedziano drugi oficjalny dodatek do Spellforce. Dziś znamy już szczegóły dotyczące przygotowywanej produkcji.

Zaledwie kilka dni temu zapowiedziano drugi oficjalny dodatek do Spellforce. Dziś znamy już szczegóły dotyczące przygotowywanej produkcji.

JoWooD ujawnia pierwsze konkrety i zdjęcia ze Spellforce: Shadow of the Phoenix - ilustracja #1

Oryginalne Spellforce: The Order of Dawn stanowiące połączenie gry strategicznej oraz cRPG odniosło spory sukces na całym świecie. Dobre wyniki sprzedaży pierwszego dodatku do gry, który ukazał się w Niemczech już w czerwcu tj. Spellforce: The Breath of Winter stały się podstawą do podjęcia przez firmę JoWooD decyzji o zleceniu grupie developerskiej Phenomic podjęcia prac nad drugim rozszerzeniem.

JoWooD ujawnia pierwsze konkrety i zdjęcia ze Spellforce: Shadow of the Phoenix - ilustracja #2

Przede wszystkim w wydanej dziś informacji prasowej twórcy gry podkreślają, że dodatek dostarczy blisko czterdzieści emocjonujących godzin zabawy. Nowa kampania zacznie się dokładnie w tym samym momencie, w którym zakończyła się historia przedstawiona w pierwszym rozszerzeniu do gry. Nowym zagrożeniem dla świata gry staje się tajemniczy nekromanta, który zniewolił potężnego boga, aby wykorzystywać jego moce wbrew jego woli przeciwko wszystkiemu, co żyje. W pierwszej kolejności wskrzesił on i uczynił swoimi sługami trzynastu magów, którzy dawno temu walczyli między sobą o władzę nad światem. Jedynie właściwie wykorzystana moc zawarta w legendarnym kamieniu feniksa może zakończyć cykl powtarzających się wydarzeń.

Jak nietrudno się domyślić – jedynie bohater, w którego postać wciela się gracz może powstrzymać świat gry przed ponowną zagładą. Aby tego dokonać, będzie musiał on przejść szereg prób i testów, które udowodnią, że jest on odpowiednim kandydatem do wykonania tego zadania. Przede wszystkim gracz musi zdobyć ostrze cienia, bo podobno ono potrafi uwolnić moc zawartą w kamieniu feniksa. Jednak legendarny miecz znajduje się w posiadaniu bliżej nieokreślonego wojownika z Urgath. Później razem z nim będziemy walczyć, aby zapobiec zagrożeniu. W sumie w skład nowej kampani dla pojedynczego gracza wejdzie dokładnie trzynaście map.

JoWooD ujawnia pierwsze konkrety i zdjęcia ze Spellforce: Shadow of the Phoenix - ilustracja #3

W Spellforce: Shadow of the Phoenix nasz bohater będzie mógł teraz osiągnąć nawet pięćdziesiąty poziom doświadczenia. Nie będzie trzeba zaczynać rozgrywki całkowicie od niczego, ponieważ będzie istniała możliwość importowania już posiadanej postaci z zarówno z Order of Dawn jak i Breath of Winter. W ramach dodatku znajdzie się także blisko 40 nowych zaklęć magicznych oraz około 150 nowych przedmiotów. Nowością będzie możliwość modyfikowania zarówno ich wyglądu jak i działania podczas gry. Ponadto każda z dostępnych w grze ras otrzyma po dwa nowe typy jednostek oraz budynków. Na potrzeby popularnego trybu multiplayer twórcy przygotują około 25 nowych map. Aż 15 z nich będzie wchodzić w skład trybu kooperacji, który został dodany w pierwszym rozszerzeniu do gry.

JoWooD ujawnia pierwsze konkrety i zdjęcia ze Spellforce: Shadow of the Phoenix - ilustracja #4

Światowa premiera Spellforce: Shadow of the Phoenix będzie miała miejsce już na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.