Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2017, 11:00

Job Simulator - gra VR z 3 mln dolarów przychodu i 250 mln wyświetleń na YouTube

Studio Owlchemy Labs poinformowało, że opracowana przez nie gra VR Job Simulator wygenerowała już 3 miliony dolarów przychodu, a filmiki z niej wyświetlono na YouTube ponad 250 mln razy.

W ostatnich tygodniach wiele się mówiło o powolnym tempie rozwoju wirtualnej rzeczywistości, co skutkuje rozczarowującymi wynikami sprzedaży dla deweloperów inwestujących w tę kategorię. Okazuje się jednak, że są studia, które na tym wciąż bardzo młodym rynku radzą sobie bardzo dobrze. Ludzie z zespołu Owlchemy Labs właśnie pochwalili się, że opracowana przez nich gra Job Simulator przyniosła już trzy miliony dolarów przychodu.

Job Simulator -  gra VR z 3 mln dolarów przychodu i 250 mln wyświetleń na YouTube - ilustracja #1

Produkcja ukazała się w zeszłym roku na wszystkie trzy duże platformy wirtualnej rzeczywistości, czyli Oculus Rift, HTC Vive oraz PlayStation VR. Ponadto filmiki opracowane z wykorzystaniem Job Simulator wyświetlono na YouTube ponad 250 milionów razy.

Twórcy źródła swojego sukcesu upatrują w ułatwieniu graczom nagrywania ciekawych materiałów video. W przypadku gier VR jest to zazwyczaj dosyć trudne, zwłaszcza jeśli ktoś nie ma możliwości technicznych, aby dodać do obrazu zapis samego siebie w goglach. Job Simulator obeszło ten problem oferując tzw. Tryb Spektatora. W nim możemy rejestrować filmy, w których akcja ukazana jest z perspektywy trzecioosobowej, a nasze działania wykonują lewitujące rękawice i wirtualna wersja gogli, pozwalająca ocenić na co akurat w danym momencie patrzył gracz. Brzmi to trochę dziwnie, ale wystarczy obejrzeć poniższą demonstrację, aby zrozumieć, jak to działa w praktyce:

Powodzenie Trybu Spektatora w Job Simulator zachęciło studio do dalszego eksperymentowania w tej kwestii. Zespół pracuje obecnie nad projektem OwlchemyVR Mixed Reality System, który ułatwi tworzenie filmików, łączących obraz z rozgrywki z zapisem sylwetki samego gracza

Bez wątpienia twórcom w odniesieniu sukcesu pomogło również wydanie gry na wszystkie trzy duże platformy wirtualnej rzeczywistości i udostępnienie jej na każdą z nich w dniu premiery urządzenia. Job Simulator był bowiem tytułem startowym dla Oculus Rift i PlayStation VR (gdzie okazał się najlepiej sprzedającą się produkcją w październiku, listopadzie i grudniu). Ponadto tytuł był dołączany za darmo do HTC Vive.

Job Simulator -  gra VR z 3 mln dolarów przychodu i 250 mln wyświetleń na YouTube - ilustracja #2

Job Simulator to sandboksowy symulator różnych zawodów. Gracz może wcielić się m.in. w szefa kuchni, sprzedawcę w małym sklepie, mechanika samochodowego oraz pracownika biurowego. W każdej z tych profesji musi wykonywać za pomocą kontrolerów ruchowych wskazane czynności, wśród których znajdziemy zarówno te bezpośrednio powiązane z pracą, jak i komiczne zadania, takie jak np. jedzenie pączków.

  1. Oficjalna strona gry