Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 stycznia 2017, 11:15

autor: Góral

Filmowy Uncharted ma już scenariusz

Po latach niepowodzeń filmowy Uncharted wreszcie wkroczył na właściwą ścieżkę. Przed kilkoma miesiącami poznaliśmy nowego reżysera i termin startu zdjęć, a dziś poinformowano o zakończeniu prac nad scenariuszem.

O ekranizacji serii Uncharted wiemy już od kilku lat. Projekt jednak co chwilę napotykał na problemy, związane głównie z reżyserami. Na początku filmem zająć miał się David O. Russel, później Neil Burger, następnie Seth Gordon, aż w końcu padło na Shawna Levy’ego (Stranger Things). Wydaje się, że od tego momentu hollywoodzkiej produkcji wreszcie zaczęło się układać, gdyż przed kilkoma miesiącami poznaliśmy termin startu zdjęć, a dziś dowiedzieliśmy się o zakończeniu prac nad scenariuszem. Odpowiadający za niego Joe Carnahan zamieścił na Instagramie widoczne poniżej zdjęcie, dopisując, że ten scenariusz to „bestia”. Czy tak jest w rzeczywistości przekonamy się… kiedyś. Film nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery, ale prawdopodobnie zadebiutuje w 2018 roku.

Scenariusz filmu Uncharted jest ponoć czadowy. - Filmowy Uncharted ma już scenariusz - wiadomość - 2017-01-09
Scenariusz filmu Uncharted jest ponoć czadowy.

Jeżeli należycie do grona miłośników konsol PlayStation, to z pewnością doskonale wiecie, czym jest seria Uncharted. Pierwsza odsłona cyklu zadebiutowała na PlayStation 3 w 2007 roku i opowiadała o przygodach poszukiwacza przygód Nathana Drake’a. W kolejnych latach doczekaliśmy się jeszcze kilku kolejnych części, a ostatnią z nich jest wydany w maju 2016 roku Uncharted 4: Kres Złodzieja na PlayStation 4. Tym razem bohater znany z poprzednich gier musi pomóc bratu w odnalezieniu skarbu pirata Henry’ego Avery’ego.

Tytuł okazał się jedną z najlepszych przygodowych gier akcji w historii i jednym z głównych powodów, dla których warto kupić najnowszą konsolę firmy Sony. W parze ze świetnymi opiniami przedstawicieli mediów poszła także wysoka sprzedaż – od momentu premiery rozeszło się blisko 9 milionów egzemplarzy.

W tym roku doczekamy się samodzielnego dodatku do czwórki. W Uncharted: The Lost Legacy nie pokierujemy jednak Nathanem, a znaną z poprzednich odsłon Chloe Frazer, której towarzyszyć będzie Nadine Ross. Obie panie mają poszukiwać starożytnego artefaktu.

Filmowy Uncharted ma już scenariusz - ilustracja #2

Ostatnia aktualizacja: 2017-01-09

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.