Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2017, 10:40

autor: Aleksander "YouRec" Jurek

Star Citizen - zbiórka na grę przekroczyła 141 milionów dolarów

Zbiórka pieniędzy na Star Citizen, kosmiczny symulator autorstwa studia Cloud Imperium Games, przekroczyła właśnie 141 milionów dolarów. Chris Roberts opowiedział o planach na grę, które mają zostać zrealizowane w 2017 roku.

Kosmiczny symulator kryjący się pod nazwą Star Citizen zebrał właśnie 141 milionów dolarów za sprawą crowdfundingowej akcji i nie wygląda na to, żeby zbiórka miała się na tym zakończyć. Cloud Imperium Games, pod kierunkiem Chrisa Robertsa, opublikowało także oświadczenie, z którego możemy się dowiedzieć, co czeka grę w roku 2017. Wynika z niego, że studio ma zamiar skupić się na usprawnianiu silnika gry, o którym szerzej pisaliśmy tutaj. Rozgrywka ma stać się dużo głębsza za sprawą systemów, które zostaną zaimplementowane oraz takich rozwiązań jak proceduralnie generowane planety. Szczególnie wyróżniono Spectrum – jest to platforma, która ma posłużyć do lepszej komunikacji z graczami. Roberts oświadcza, że w roku 2017 zobaczymy grę w wersji Alpha 3.0.

Star Citizen ma pozwalać na przemierzanie galaktyki, handlowanie, walczenie, modyfikowanie statków i wiele innych. - Star Citizen - zbiórka na grę przekroczyła 141 milionów dolarów  - wiadomość - 2017-01-11
Star Citizen ma pozwalać na przemierzanie galaktyki, handlowanie, walczenie, modyfikowanie statków i wiele innych.

W Star Citizen gracz wciela się w pilota, który przemierza galaktykę przeżywając kosmiczne przygody. Zbiórka na ten obiecujący tytuł rozpoczęła się w 2012 roku, oferując coraz to nowsze atrakcje w zamian za przekraczanie kolejnych progów pieniężnych (nowe statki kosmiczne, więcej misji, nowe systemy gwiezdne). Bonusy skończyły się po zebraniu 61 milionów dolarów. Nie możemy nie wspomnieć także o nowo opublikowanym filmie, który prezentuje ujęcia wykonane przez graczy przy okazji testowania wersji Alpha 2.6.

Star Citizen - zbiórka na grę przekroczyła 141 milionów dolarów  - ilustracja #3

Star Citizen to kosmiczny symulator autorstwa Chrisa Robertsa i ekipy deweloperskiej Cloud Imperium Games. Gameplay łączy elementy symulacji lotu statkiem kosmicznym, strzelaniny, cRPG, a nawet strategii ekonomicznej. Gra oferuje dwa tryby zabawy. Squadron 42 to kampania offline, w której kreowany przez gracza bohater dołącza do elitarnej eskadry gwiezdnych myśliwców. Dla miłośników MMO deweloperzy przygotowali natomiast Tryb Galaktyki, pozwalający na wspólną zabawę z tysiącami graczy.