Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 grudnia 2003, 12:40

autor: Adam "Harpen" Woźny

Japończyk wirtualnym zwycięzcą międzynarodowego turnieju Quidditcha

21 grudnia w Londynie, gracze z całego świata, w przedziale wiekowym od ośmiu do czternastu lat, rywalizowali między sobą w wirtualnym turnieju Quidditcha, dzięki grze wydanej przez firmę Electronic Arts – Harry Potter Quidditch World Cup. Zwycięzcą okazał się Hidenori Tanaka z Japonii. W całych zawodach startowali zawodnicy z dwunastu krajów (Francji, Niemiec, Hiszpanii, Australii, Japonii, Włoch, USA, Wielkiej Brytanii, Danii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Holandii oraz Brazylii.

21 grudnia w Londynie, gracze z całego świata, w przedziale wiekowym od ośmiu do czternastu lat, rywalizowali między sobą w wirtualnym turnieju Quidditcha, dzięki grze wydanej przez firmę Electronic Arts Harry Potter Quidditch World Cup. Zwycięzcą okazał się Hidenori Tanaka z Japonii. W całych zawodach startowali zawodnicy z dwunastu krajów (Francji, Niemiec, Hiszpanii, Australii, Japonii, Włoch, USA, Wielkiej Brytanii, Danii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Holandii oraz Brazylii.

Podczas turnieju, zawodnicy mieli na sobie autentyczne stroje do grania w Quidditcha. Swoje umiejętności prezentowali na konsoli Nintendo Game Cube. Ponadto dla uczestników przygotowano prawdziwą niespodziankę – odwiedzili ich główni bohaterowie filmu o Harrym Potterze: Josh Herdman (grający Gregory Goyle), Matthew Lewis (Neville Longbottom), Devon Murray (Seamus Finnegan), James i Oliver Phelps (Fred i George Weasley) oraz Bonnie Wright (Ginny Weasley).

Quidditch to gra, w której każda z drużyn liczy po siedmiu zawodników. Grają oni piłkami zwanymi: kaflem, tłuczkiem oraz zniczem. Ten ostatni jest najważniejszym elementem gry, ponieważ jego złapanie przez szukającego (po jednym w każdym zespole) kończy grę.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie turnieju.