Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 maja 2021, 14:35

Injustice zostanie zekranizowane przez Warner Bros. Home Entertainment

Warner Bros. Home Entertainment ogłosiło, że animacja Injustice oparta na fabule popularnej serii bijatyk i komiksów stanowiących jej prequel, znajduje się w przygotowaniu. Niestety jak na razie nie znamy zbyt wielu dodatkowych szczegółów na temat planowanej produkcji.

W uniwersum DC mieliśmy kilka prób przedstawienia wizji świata, w którym bohaterowie (bądź któryś konkretny bohater) zamiast służyć ludziom stali się ich panami. Wystarczy wspomnieć odcinki Lepszy świat (ang. A Better World) animowanej Ligi Sprawiedliwych czy wizje Batmana z filmów Zacka Snydera. Temat ten zdecydowało się także podjąć studio NetherRealm w swojej serii bijatyk Injustice. Obie produkcje do niej należące spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno ze strony graczy, jak i mediów branżowych. Otrzymały one nawet komiksowy prequel autorstwa Toma Taylora. Na tym jednak nie koniec. Jak poinformowało Warner Bros. Home Entertainment, w przygotowaniu znajduje się także pełnometrażowy film animowany oparty na marce Injustice (via Collider).

Niestety, jak na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat tej produkcji. Mają one zostać podane dopiero latem tego roku (konkretnie 27 lipca) jako część dodatków specjalnych do wydania Blu-Ray animacji Batman: The Long Halloween, Part Two. Nie ma zatem nawet pewności, czy tytuł będzie się starał dokładnie odwzorować fabuły gier, czy komiksów, czy też przedstawi jakąś nową historię.

Dla niezorientowanych – gry z cyklu Injustice zabierają nas do alternatywnego uniwersum, w którym Superman, po tym, jak Joker morduje jego ukochaną Lois Lane i niszczy Metropolis bronią nuklearną, staje się tyranem. Batman z kolei staje na czele ruchu oporu przeciwko niemu. Do takiego świata, w wyniku knowań złoczyńców, trafiają superbohaterowie ze świata bardziej przypominającego klasyczne opowieści z nimi w roli głównej. W ten sposób rozpoczyna się emocjonująca historia obfitująca w mnóstwo nieoczekiwanych pojedynków.

  1. Oficjalna strona Warner Bros.
  2. Oficjalna strona internetowa serii Injustice
  3. Recenzja gry Injustice: Gods Among Us od twórców Mortal Kombat

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej