Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2018, 09:00

Wojownicze Żółwie Ninja dołączą do obsady Injustice 2

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment poinformowała, że następny dodatek DLC do bijatyki Injustice 2 pozwoli pokierować Wojowniczymi Żółwiami Ninja. Rozszerzenie zadebiutuje w przyszłym tygodniu.

Żółwie dołączą do gry w przyszłym tygodniu. - Wojownicze Żółwie Ninja dołączą do obsady Injustice 2 - wiadomość - 2018-02-10
Żółwie dołączą do gry w przyszłym tygodniu.

Od czasu premiery Injustice 2 autorzy regularnie rozbudowują galerię postaci tej bijatyki za pomocą płatnych dodatków. Będąca wydawcą gry firma Warner Bros. Interactive Entertainment ogłosiła, że kolejne DLC pozwoli pokierować Wojowniczymi Żółwiami Ninja.

Dzięki rozszerzeniu do Injustice 2 dodanych zostanie czterech wojowników - Leonardo, Donatello, Michelangelo oraz Raphael. Każdy z nich otrzyma własne uzbrojenie, ataki oraz opcje rozwoju ekwipunku. Dodatek zadebiutuje 13 lutego. Będzie go można nabyć samodzielnie lub też w ramach zestawu Fighter Pack 3, w skład którego poza żółwiami wchodzą także Atom i Enchantress.

Fanów Wojowniczych Żółwi Ninja ucieszyć powinien fakt, że autorzy gry opracowali modele bohaterów, bazując na bardziej klasycznym wyglądzie tych postaci, znanym z kreskówek z lat 90. ubiegłego wieku, a nie na kontrowersyjnych projektach z niedawnych filmów kinowych czy z zapowiedzianego w zeszłym tygodniu serialu animowanego Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles.

Wojownicze Żółwie Ninja to postacie z innego komiksowego uniwersum niż DC, więc ich dodanie do Injustice 2 może być lekkim zaskoczeniem. W rzeczywistości jednak wcześniejsze DLC wprowadziły już wojowników z innych światów, pozwalając na wcielenie się np. w Hellboya czy bohaterów serii Mortal Kombat.

Ponadto łączenie tych dwóch uniwersów nie jest niczym nowym. W 2015 roku wystartowała bardzie ciepło przyjęta miniseria komiksowa Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles, w której Mroczny Rycerz połączył siły z Wojowniczymi Żółwiami Ninja. Projekt okazał się takim przebojem, że w grudniu zeszłego roku ukazał się pierwszy numer kontynuacji, zatytułowanej po prostu Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles II. Rozważane jest również opracowanie pełnometrażowego filmu animowanego.

Przypomnijmy, że Injustice 2 zadebiutowało w maju ubiegłego roku na Xboksie One i PlayStation 4, a w listopadzie doczekaliśmy się premiery wersji pecetowej. Gra spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem i wersja na konsolę firmy Microsoft posiada obecnie średnią ocen na poziomie 89% według serwisu Metacritic. Produkcja spodobała się również naszemu recenzentowi, który wystawił jej notę 8.5/10.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Injustice 2 – kiedy bijatyka spotyka RPG