Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 lutego 2018, 14:45

Wojownicze Żółwie Ninja powracają w nowym serialu animowanym

Stacja telewizyjna Nickelodeon zaprezentowała nowy serial animowany poświęcony Wojowniczym Żółwiom Ninja. Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles ukaże się w tym roku i wprowadzi do marki szereg zmian, które niekoniecznie przypadną do gustu starym fanom.

Wojownicze Żółwie Ninja wielu osobom kojarzą się z beztroską młodością. Ostrzegamy więc, że ich najnowsze animowane przygody, za opracowanie których odpowiada stacja Nickelodeon, mogą przyprawić co wrażliwszych fanów o palpitację serca. Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles, bo pod takim tytułem zostanie udostępniona nowa, 26-odcinkowa seria, zagości na wspomnianym kanale jeszcze w tym roku, wprowadzając do marki szereg kontrowersyjnych zmian.

Czy serial wart będzie zakrzyknięcia „cowabunga”? - Wojownicze Żółwie Ninja powracają w nowym serialu animowanym - wiadomość - 2018-02-03
Czy serial wart będzie zakrzyknięcia „cowabunga”?
Wojownicze Żółwie Ninja powracają w nowym serialu animowanym - ilustracja #2

Wojownicze Żółwie Ninja zostały powołane do życia w 1984 roku przez Kevina Eastmana i Petera Lairda. Początkowo Leonardo, Michelangelo, Donatello i Raphael walczyli z Shredderem i jego pomocnikami wyłącznie na kartach komiksu. Pierwszy, kultowy serial animowany trafił do telewizji w 1987 roku (w Polsce od 1991 roku). Obecnie jest to duża marka, w skład której wchodzą jeszcze dwie inne odcinkowe kreskówki, pełnometrażowe filmy animowane, serial (Wojownicze żółwie ninja - następna mutacja z 1997 roku) i filmy aktorskie (ostatni to Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia z 2016 roku). Fani doczekali się również sporej liczby gier, z których najnowszą jest pełne akcji Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan zaprojektowane przez studio PlatinumGames (twórców Bayonetty).

Po pierwsze, żółwie otrzymały nowy wygląd, inspirowany różnymi gatunkami tych gadów – aktualny lider grupy, potężny Raphael to żółw ostrogrzbiety wyposażony w pałki tonfa, Leonardo jest żółwiem czerwonolicym dierżącym w dłoniach miecz odachi, Donatello żółwiakiem robiącym użytek z kija bo, a Michelangelo żółwiem pudełkowym korzystającym z kusarigama. Po drugie, zmiany przeszły również postacie im towarzyszące – na udostępnionych grafikach czarnoskóra (!) April O’Neil kompletnie nie przypomina rudej, zielonookiej przyjaciółki żółwi, a Splinter, ich sensei, chyba nigdy nie wyglądał bardziej upiornie. Wszystkie obrazki znajdziecie na Facebooku serii.

Fabuła serialu opowiadać będzie o starciu żółwi ninja z mutantem alchemikiem, baronem Draxumem (w anglojęzycznej wersji dubbingowanym przez wrestlera i aktora Johna Cenę), zamieszkującym tajemniczy, mistyczny świat ukryty głęboko pod ulicami Nowego Jorku, z którego istnienia nikt do tej pory nie zdawał sobie sprawy. Gadzi bohaterowie podejmują próbę powstrzymania jego nikczemnego planu zamiany ludzi w bezmyślne mutanty.

Producentami serialu animowanego Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles są Andy Suriano (to spod jego ręki wyszły projekty postaci i szata graficzna Samuraja Jacka) oraz Ant Ward (współproducent serialu Nickelodeon Teenage Mutant Ninja Turtles z 2012 roku).

  1. Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles na Facebooku

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej