Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2016, 10:32

Injustice 2 - pierwszy zwiastun z fragmentami rozgrywki

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment i studio NetherRealm wypuściły pierwszy zawierający fragmenty rozgrywki zwiastun gry Injustice 2, czyli bijatyki, w której zmierzą się postacie z komiksowego uniwersum DC.

Kilka dni temu firma Warner Bros. Interactive Entertainment zapowiedziała Injustice 2, czyli kontynuację popularnej bijatyki z 2013 roku, w której walczyli ze sobą najsłynniejsi superbohaterowie i superłotrzy z komiksowego uniwersum wydawnictwa DC. Wtedy poskąpiono jednak detali i przede wszystkim zaprezentowano wyłącznie zwiastun CG, który był co prawda bardzo efektowny, ale nic nam nie mówił na temat tego, jak wyglądać będzie sama gra. Teraz wydawca wreszcie wypuścił trailer zawierający fragmenty rozgrywki.

Na razie wciąż nie wiemy za wiele na temat zawartości Injustice 2. Zwiastun sugeruje, że mechanizmy rozgrywki nie ulegną dramatycznym zmianom i zostaną jedynie wzbogacone rozbudowanym systemem rozwoju postaci. Ponadto z udostępnionych filmików oraz wypowiedzi autorów wiemy, że wśród nowych postaci znajdzie się m.in. Doctor Fate, Grodd, Captain Cold, Supergirl oraz Atrocitus. Autorzy potwierdzili, że galeria grywalnych wojowników będzie wyraźnie liczniejsza niż w pierwszej części i pojawi się w niej sporo zaskakujących twarzy.

Przypomnijmy, że Injustice 2 zmierza na konsole Xbox One i PlayStation 4. Brak wersji pecetowej rozczarował wielu graczy, ale możliwe, że będziemy mieli do czynienia z powtórką sytuacji z pierwszej części, kiedy to autorzy także skoncentrowali się wyłącznie na wydaniach konsolowych, a na PC gra trafiła pół roku później jako rozszerzona edycja zatytułowana Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition. Podobnie było w przypadku Mortal Kombat, które gracze komputerowi otrzymali kilka miesięcy później jako tzw. Komplete Edition.

Wśród nowych postaci pojawi się m.in. Supergirl. - Injustice 2 - pierwszy zwiastun z fragmentami rozgrywki - wiadomość - 2016-06-12
Wśród nowych postaci pojawi się m.in. Supergirl.

Brak pecetowej wersji Injustice 2 jest zapewne w dużej mierze spowodowany słabym przyjęciem komputerowej wersji Mortal Kombat X. Produkcja ta trafiła na rynek w fatalnym stanie technicznym, a twórcy ostatecznie ją porzucili, bez naprawienia wszystkich poważnych problemów. To nieprzyjemne doświadczenie mogło spowodować, że przy Injustice 2 postanowiono w ogóle darować sobie PC lub też opóźnić premierę, aby dać deweloperom czas na lepsze dopracowanie konwersji i tym samym uniknięcie powtórzenia starych błędów.

Warto na koniec wspomnieć, że Injustice 2 pojawi się w grywalnej formie na targach E3, więc już wkrótce powinniśmy otrzymać znacznie więcej informacji oraz materiałów graficznych.

  1. Injustice: Gods Among Us – oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Injustice: Gods Among Us od twórców Mortal Kombat