Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2016, 15:57

autor: Góral

Injustice 2 zapowiedziane, ale tylko na Xboksa One i PlayStation 4

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment zapowiedziała bijatykę Injustice 2 i opublikowała jej pierwszy zwiastun. Niestety produkcja, wbrew wcześniejszym plotkom, nie ukaże się na PC-tach, a tylko na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Wczoraj pisaliśmy o wycieku grafiki promocyjnej Injustice 2. Na oficjalną zapowiedź produkcji nie musieliśmy długo czekać, gdyż firma Warner Bros. Interactive Entertainment potwierdziła, że gra faktycznie powstaje, a nawet opublikowała jej pierwszy zwiastun, który obejrzycie poniżej. Niestety na początek mamy do przekazania złą nowinę – dwójka trafi wyłącznie na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Wbrew wcześniejszym plotkom, tytuł nie pojawi się na komputerach osobistych. Warto jednak pamiętać, że Injustice: Gods Among Us również nie było na początku dostępne na „blaszakach” i wersja ta zadebiutowała dopiero wraz z Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition, więc może tym razem będzie podobnie? Tak czy siak, premiera na wspomnianych wcześniej urządzeniach odbędzie się w 2017 roku.

Injustice 2 w skrócie:
  • bijatyka 2,5D od studia NetherRealm;
  • ukaże się w 2017 roku na PS4 i XOne;
  • wśród wojowników pojawią się Superman, Flash, Batman, Supergirl, Aquaman, Atrocitus oraz Gorilla Grodd.

Injustice 2 będzie bezpośrednią kontynuacją jedynki. Batman i jego przyjaciele starają się odtworzyć społeczeństwo, ale jednocześnie muszą stawiać czoła sojusznikom Supermana. W tym całym chaosie pojawia się jednak nowe zagrożenie, które może unicestwić całe życie na Ziemi.

Tytuł tworzony jest oczywiście przez ekipę NetherRealm Studios, której nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi bijatyk. Firma obiecuje przede wszystkim duży wachlarz superbohaterów i superzłoczyńców ze stajni DC. Na zwiastunie możemy zobaczyć Supermana, Flasha, Batmana, Supergirl i Aquamana, a w opublikowanym komunikacie ujawniono również dwóch zbirów – Atrocitusa oraz Gorilla Grodda. Będziemy nimi walczyć na arenach znajdujących się w takich lokacjach jak Metropolis, Gotham City i Atlantyda.

Injustice 2 wprowadzi system modyfikowania postaci. - Injustice 2 zapowiedziane, ale tylko na Xboksa One i PlayStation 4 - wiadomość - 2016-06-08
Injustice 2 wprowadzi system modyfikowania postaci.

Szczegóły związane z mechaniką rozgrywki nie są jeszcze znane, ale Ed Boon, szef NetherRealm Studios, stwierdził, że doczekamy się „nowych opcji, które zmienią sposób grania w bijatyki”. Podczas zabawy mamy zdobywać nowe elementy wyposażenia. Dzięki nim będziemy wpływać nie tylko na wygląd postaci, ale także na ich zdolności.

Na ten moment to wszystko, co wiemy, choć warto jeszcze poinformować, że w mobilnej wersji Injustice: Gods Among Us można od teraz odblokować Supermana i Aquamana z Injustice 2.