Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2016, 16:58

autor: Ender

Gwent: The Witcher Card Game – samodzielna wersja Gwinta z Wiedźmina 3 w produkcji?

Wygląda na to, że studio CD Projekt RED przygotowuje się do zapowiedzi nowej gry. Będzie nią samodzielna wersja Gwinta, popularnej karcianki z Wiedźmina 3. Deweloper wniósł bowiem wniosek o rejestrację znaku towarowego Gwent: The Witcher Card Game.

Gwint (ang. Gwent) tuż po premierze Wiedźmina 3 został okrzyknięty przez fanów jedną z najlepszych minigier w historii branży. Niezliczone rzesze graczy ochoczo zbierały wirtualne karty oraz podróżowały po wiedźmińskim świecie w poszukiwaniu kolejnych i coraz groźniejszych oponentów. Szybko pojawiło się więc pytanie o to, czy CD Projekt RED zdecyduje się na produkcję samodzielnej wersji karcianki. Do tej pory otrzymaliśmy jedynie oficjalną fizyczną wersję tytułu, która była dodawana jako bonus do pudełkowych wydań rozszerzeń Serca z Kamienia oraz Krew i wino. Plotki o mobilnej edycji Gwinta pojawiły się pod koniec kwietnia, ale od tamtej pory o projekcie nie usłyszeliśmy ani słowa.

Wniosek wpłynął do urzędu szóstego czerwca - Gwent: The Witcher Card Game – samodzielna wersja Gwinta z Wiedźmina 3 w produkcji? - wiadomość - 2016-06-08
Wniosek wpłynął do urzędu szóstego czerwca

Wygląda jednak na to, że deweloperzy po cichu przygotowują się do zapowiedzi gry. Jak zauważył serwis NerdLeaks, szóstego czerwca do Europejskiego Urzędu do spraw Własności Intelektualnej wpłynął oficjalny wniosek o rejestrację znaku towarowego Gwent: The Witcher Card Game. Dokumentom towarzyszył kompletny logotyp, a także informacja o tym, w jakich kategoriach produktów, oznaczonych numerami według tzw. klasyfikacji nicejskiej, może zostać użyta marka. Kluczowe w tym wypadku są pozycje numer dziewięć i czterdzieści jeden, które odpowiadają usługom gier online oraz oprogramowaniu. Poza tym, CD Projekt chce potencjalnie wykorzystać nazwę i logo także w produkcji różnego rodzaju gadżetów, takich jak firmowa odzież, figurki, torby, plakaty itd. Oczywiście wniosek musi zostać najpierw rozpatrzony, ale jego obecność daje duże szanse na to, że wkrótce usłyszymy coś więcej o Gwent: The Witcher Card Game. Zapowiedź gry z pewnością nastąpi na E3, bo CD Projekt RED zapowiadał, że na targach pokaże coś nowego, ale nie będzie to Cyberpunk 2077.

Logotyp gry dołączony do dokumentów - Gwent: The Witcher Card Game – samodzielna wersja Gwinta z Wiedźmina 3 w produkcji? - wiadomość - 2016-06-08
Logotyp gry dołączony do dokumentów
  1. Wniosek o zarejestrowanie znaku towarowego Gwent: The Witcher Card Game
  2. Oficjalna strona studia CD Projekt RED

Ostatnia aktualizacja: 2016-06-08

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Gwint: Wiedźmińska gra karciana