Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2012, 19:40

autor: Ender

Injustice: Gods Among Us – nowa bijatyka twórców Mortal kombat

Firma Warner Bros. Interactive oraz studio NetherRealm, odpowiadające za Mortal Kombat, zapowiedziały dzisiaj nową bijatykę zatytułowaną Injustice: Gods Among Us. Gracze wcielą się w niej w najpopularniejszych superbohaterów z komiksowego uniwersum DC, takich jak Batman, Wonder Woman czy Superman.

Injustice: Gods Among Us – nowa bijatyka twórców Mortal kombat - ilustracja #1

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku premierę będzie miała zupełnie nowa bijatyka studia NetherRealm. twórców przebojowego Mortal Kombat. Gra zatytułowana Injustice: Gods Among Us została zapowiedziana dzisiaj przez jej wydawcę, firmę Warner Bros. Interactive. Tytuł pojawi się w przyszłym roku i trafi na konsole Xbox 360, Playstation 3 i WiiU.

Produkcja pozwoli graczom wcielić się w najpopularniejszych superbohaterów i superłotrów, znanych z kart komiksów i filmów z uniwersum DC, takich jak Superman, Batman, Flash, Wonder Woman czy Harley Quinn. Postacie mają walczyć ze sobą w świecie, w którym zatarły się granice pomiędzy dobrem a złem. Ma on być tłem dla interesującej i porywającej fabuły.

Injustice: Gods Among Us – nowa bijatyka twórców Mortal kombat - ilustracja #2

Podstawowy model rozgrywki w Injustice będzie podobny do tego, co mogliśmy zobaczyć w najnowszym Mortal Kombat. Chociaż postacie i scenografia gry są w pełni trójwymiarowe, postacie walczą ze sobą tylko w dwóch wymiarach. NetherRealm zapowiada, że pojedynki będą wyjątkowo szybkie i widowiskowe, a ich bohaterowie użyją swoich charakterystycznych mocy i umiejętności. Nie spodziewajmy się, by gra zachowała wyjątkowo wysoki poziom realistycznej brutalności, charakteryzujący poprzednie dzieło NetherRealm. W czasie walki nie zobaczymy więc raczej połamanych kości i zakrwawionych kostiumów. Nie zabraknie jednak przerysowanej komiksowej przemocy, którą widać na filmowym zwiastunie.

Injustice: Gods Among Us jest marką, z którą Warner Bros. wiąże bardzo duże nadzieje i wedle zapewnień producentów, będzie ona stale rozwijana. Nie wykluczone więc, że ewentualny sukces tytułu, w najbliższych latach zagwarantuje nam jego kolejne odsłony.

Bohaterowie DC mieli już okazję zagościć w bijatyce. Był to Mortal Kombat vs DC Universe, wydany w 2008 roku. Niestety, stworzony przez studio Midway Games tytuł nie spełnił wszystkich pokładanych w nim nadziei. Zawiódł zarówno fanów Mortal Kombat, oczekujących szybkiej i krwawej zabawy, jaki i wielbicieli superbohaterów. Z drugiej strony, wielu recenzentów i graczy chwaliło grę za całkiem dobrze zrealizowany tryb fabularny.

  1. Oficjalna strona Injustice: Gods Among Us