Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2012, 13:44

autor: Olek

Injustice: Gods Among Us – Supermana i Batmana poróżniła kobieta?

Fabuła najnowszej gry studia NetherRealm pozostaje zagadką. Jej rąbka uchylili jednak twórcy pierwszego zwiastuna Injustice: Gods Among Us. Z opisu zamieszczonego na stronie firmy Blur Studio wynika, że gracze będą świadkami buntu, jaki Batman i jego towarzysze wszczynają przeciw siłom Supermana.

Injustice: Gods Among Us – Supermana i Batmana poróżniła kobieta? - ilustracja #1
Batman przywódcą rebelii przeciw Supermanowi?
Injustice: Gods Among Us
  1. gatunek: gry akcji / bijatyki
  2. producent: NetherRealm Studios
  3. wydawca: Warner Bros. Interactive
  4. polski dystrybutor: Cenega Poland
  5. termin premiery: 2013 r.
  6. platformy sprzętowe: PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo WiiU

Na trop fabuły Injustice: Gods Among Us wpadł Scott Grill z serwisu Examiner. Zwrócił on uwagę, że twórcy do tej pory nie wyjaśnili graczom, dlaczego superbohaterowie uniwersum DC Comics mieliby walczyć ze sobą. Z opisu zwiastuna przygotowanego przez specjalizującą się w komputerowych animacjach firmę Blur Studio wyczytać jednak można, że osią fabuły gry będzie rebelia, na której czele stanie Człowiek-Nietoperz.

Z jakiego powodu Batman zdecydował się wystąpić przeciw Supermanowi? Fani komiksów z pewnością wiedzą, że obaj superbohaterowie nie darzą się sympatią. Mroczny Rycerz zawsze nieufnie traktował Kryptonianina. Do tej pory łączył ich jednak sojusz przeciw złoczyńcom. Grill sugeruje, że klucz do zagadki może kryć się we fragmencie rozgrywki, jaki zaprezentowany został podczas niedawnego Comic-Conu.

Na początku krótkiego filmiku słychać słowa: „Zaufałem ci. Zdradziłeś mnie”, na które Superman odpowiada: „Ukradłeś mi ją”. Wiele więc wskazuje na to, że herosów poróżniła kobieta. Nasuwa się pytanie, czy chodzi o jedną z superbohaterek (Wonder Woman, Harley Quinn, Catwoman), czy inną niewiastę...

Injustice: Gods Among Us – Supermana i Batmana poróżniła kobieta? - ilustracja #3Przypomnijmy, że premiera bijatyki Injustice: Gods Among Us zaplanowana została na przyszły rok. Gra tworzona przez studio NetherRealm (Mortal Kombat) ukaże się w wersjach na konsole PlayStation 3, Xbox 360 i Nintendo WiiU. Gracze będą mieli okazję wcielić się w superbohaterów uniwersum DC Comics i stoczyć widowiskowe pojedynki z innymi herosami. Zainteresowanych bliższymi szczegółami zachęcamy do obejrzenia materiałów wideo oraz zapoznania się z wrażeniami z gry, w którą mieli już okazję zagrać nasi wysłannicy na tegoroczne targi gamescom w Kolonii.

  1. Injustice, czyli Mortal Kombat z Batmanem i Supermanem w rolach głównych
  2. Video Injustice: Gods Among Us – Kobieta-Kot
  3. Video Injustice: Gods Among Us - E3 2012
  1. Oficjalna strona internetowa Injustice: Gods Among Us