Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2017, 20:32

autor: Vergil

Horizon Zero Dawn i Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands zdominowały marcową sprzedaż w PlayStation Store

Firma Sony podzieliła się z graczami marcowym rankingiem sprzedaży w PlayStation Store. Europejscy i amerykańscy gracze najchętniej kupowali w zeszłym miesiącu cyfrowe wersje Horizon Zero Dawn i Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands.

Światło dzienne ujrzały marcowe wyniki sprzedaży w PlayStation Store. Jak wynika z opublikowanego przez Sony rankingu, w zeszłym miesiącu gracze najchętniej kupowali cyfrowe wersje Horizon Zero Dawn oraz Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands, które okupują pierwsze dwa miejsca w europejskim i amerykańskim rankingu.

Najpopularniejsze gry marca w europejskim PlayStation Store:

#

Gra:

1.

Horizon Zero Dawn

2.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands

3.

Rocket League

4.

FIFA 17

5.

Mass Effect: Andromeda

6.

Pro Evolution Soccer 2017

7.

The Last of Us Remastered

8.

Uncharted 4: Kres Złodzieja

9.

ARK: Survival Evolved

10.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Najpopularniejsze gry marca w amerykańskim PlayStation Store:

#

Gra:

1.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands

2.

Horizon Zero Dawn

3.

Mass Effect: Andromeda

4.

MLB: The Show 17

5.

Battlefield 1

6.

God of War III Remastered

7.

FIFA 17

8.

Battlefield 4

9.

Rocket League

10.

Grand Theft Auto V

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w zależności od regionu, pierwsza dwójka wymienia się pozycjami. Dalej jest jeszcze ciekawiej – w Stanach Zjednoczonych na podium znalazł się Mass Effect: Andromeda, podczas gdy w Europie owa produkcja uplasowała się na piątym miejscu. Być może osiągnięty przez nią wynik byłby jeszcze lepszy, gdyby premiera odbyła się nieco wcześniej (wszak gra trafiła w ręce graczy dopiero dwudziestego pierwszego marca).

W Stanach Zjednoczonych przygody Aloy przegrały z „Duchami” walkę o pierwszeństwo. W Europie było dokładnie na odwrót. - Horizon Zero Dawn i Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands zdominowały marcową sprzedaż w PlayStation Store - wiadomość - 2017-04-14
W Stanach Zjednoczonych przygody Aloy przegrały z „Duchami” walkę o pierwszeństwo. W Europie było dokładnie na odwrót.

Co ciekawe, wysokie pozycje nadal okupuje Rocket League, czyli tytuł, którego premiera odbyła się siódmego lipca... 2015 roku. Ekipa Psyonix ma zatem powody do zadowolenia (nawet dziewiąta pozycja w amerykańskim TOP 10 powinna ją usatysfakcjonować). A gdzie For Honor? Wygląda na to, że podobnie jak ma to miejsce na platformie Steam, dzieło Ubisoftu znajduje się obecnie na równi pochyłej. Gry próżno szukać wśród najpopularniejszych tytułów w Europie, z kolei w amerykańskim rankingu pojawiła się na odległej, piętnastej pozycji.

Na koniec mała ciekawostka – o ile w europejskim PlayStation Store w zasadzie nie widać MLB: The Show 17 (gra nie załapała się nawet do „naszego” TOP 20), w amerykańskim rankingu bez trudu wyprzedziła FIFĘ 17, zostawiając ją w tyle o kilka oczek. Jak widać – co kraj to obyczaj.

PS Europejczycy nadal tłumnie uganiają się za Dzikim Gonem!