Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2017, 18:13

autor: Góral

Endless Space 2 ukaże się 19 maja

19 maja bieżącego roku zadebiutuje pełna wersja gry Endless Space 2, którą od kilku miesięcy można kupić w ramach Steam Early Access. W momencie oficjalnej premiery tytuł podrożeje.

Endless Space 2 ukaże się 19 maja - ilustracja #1

Poznaliśmy termin premiery gry Endless Space 2. Produkcja zadebiutuje na komputerach osobistych 19 maja bieżącego roku w cenie 39,99 euro (ok. 170 zł) za edycję standardową i 49,99 euro (ok. 212 zł) za Digital Deluxe Edition. Obecnie pierwszą z wymienionych możecie nabyć na Steamie za 29,99 euro (ok. 127 zł), a drugą za 37,49 euro (ok. 159 zł). Polecamy jednak zapoznać się z ofertami rodzimych sprzedawców, gdyż można zaoszczędzić parę złotych. Przy okazji zapowiedziano też, że jeszcze dziś w sklepie Valve pojawi się Standard to Digital Deluxe Upgrade, czyli ulepszenie standardowego wydania do droższej edycji w cenie 10,99 euro (ok. 47 zł). Ponadto doczekamy się takiej oto wersji pudełkowej:

Endless Space 2 w skrócie:
  1. kosmiczna strategia 4X;
  2. ukaże się 19 maja bieżącego roku;
  3. obecnie można ją kupić w ramach wczesnego dostępu.

Zawierać ona będzie dwustronny plakat w rozmiarze A3 oraz opowiadanie Last Flight of the Gray Owl autorstwa Jeffa Spocka, dzięki któremu dowiemy się, jak doszło do rozbicia się statku Gray Owl na planecie Auriga.

Endless Space 2 to kontynuacja udanej strategii 4X z 2012 roku. Produkcja ukazała się we wczesnym dostępie na Steamie 6 października 2016 roku i zebrała sporo pochlebnych opinii od osób, które zdecydowały się ją zakupić. W pełnej wersji wcielimy się w przywódcę jednej z dostępnych cywilizacji, którą będziemy starali się podbić część wszechświata. Jak to bywa w tym gatunku, do naszych zadań należeć będzie eksploracja, dbanie o ekonomię, nawiązywanie stosunków dyplomatycznych oraz oczywiście walka, a wszystko to rozgrywane w systemie turowym.