Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2021, 20:05

autor: Ender

Hideo Kojima szykuje się na Summer Game Fest 2021. Czy twórca zdradzi coś ciekawego podczas imprezy?

Hideo Kojima pojawi się osobiście na uroczystym otwarciu wydarzenia Summer Game Fest 2021, które rozpocznie się wieczorem 10 czerwca. Na evencie pokazanych zostanie około dwadzieścia nowych gier, wśród nich może znaleźć się więc dzieło japońskiego twórcy.

Od czasu premiery Death Stranding w 2019 roku deweloperzy w studiu Kojima Productions pracują nad zupełnie nową grą, co zresztą potwierdzili oficjalnie osiem miesięcy temu. Projekt powstaje w tajemnicy i nie wiemy o nim praktycznie nic konkretnego, poza tym, że zostanie ujawniony w najbliższym czasie. Być może jego prezentacja nastąpi podczas uroczystego otwarcia wydarzenia Summer Game Fest 2021, które wyznaczone zostało na ten czwartek. Jest ono organizowane przez Geoffa Keighleya, który pełni również rolę również kuratora nagród The Game Awards. Podczas eventu, startującego o godzinie 19.00 polskiego czasu, mamy zobaczyć w sumie około 20 nowych gier.

Dzięki zdjęciu opublikowanemu przez asystentkę Kojimy wiemy, że twórca najpewniej pojawi się osobiście na otwarciu imprezy. Jeżeli dodamy do tego fakt, że deweloper jest dobrym przyjacielem Keighleya i to na jego imprezie przedstawił po raz pierwszy światu Death Stranding, istnieje prawdopodobieństwo, że na Summer Game Fest 2021 sytuacja się powtórzy i zobaczymy wreszcie zapowiedź najnowszego projektu japońskiego twórcy. Zaznaczmy jednak, że studio sławnego reżysera nie jest wymienione wśród oficjalnych partnerów wydarzenia, tak więc w tej chwili pozostajemy w sferze spekulacji.

Wiele osób oczekuje, że nowa produkcja Kojimy będzie horrorem i duchowym kontynuatorem tego, co chciał osiągnąć w skasowanym przez Konami Silent Hills. Inni spodziewają się bezpośredniej kontynuacji Death Stranding lub czegoś kompletnie szalonego i zaskakującego. Dodajmy, że w ostatnich miesiącach sporo mówiło się o negocjacjach pomiędzy Kojima Productions a Microsoftem. Amerykańska spółka chciała nawiązać bliską współpracę z deweloperem i wydawać jego gry. Wiele z tych wieści okazało się jednak jedynie plotkami.

  1. Oficjalna strona wydarzenia Summer Game Fest
  2. Oficjalna strona studia Kojima Productions
E3 2021