Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2021, 19:51

autor: Szarmancki

Mass Effect Legendary Edition bez Denuvo. EA po cichu pozbywa się zabezpieczenia

Kolejny wydawca rezygnuje ze wsparcia Denuvo. Tym razem jest to kolekcja Mass Effect: Legendary Edition. Najciekawsze jest jednak to, że EA pozbyło się wspomnianego oprogramowania zupełnie po cichu.

Wczorajsza, jedna z najbardziej wyczekiwanych przez Polaków aktualizacja do gry Mass Effect: Legendary Edition nie tylko wprowadziła osobno opcję zmiany języka dubbingu oraz napisów czy poprawiła ogólne działanie produkcji na komputerach osobistych, ale również usunęła znane oprogramowanie antypirackie z wersji na PC. Decyzja EA o pozbyciu się Denuvo z odnowionej serii została podjęta bez zamieszczenia stosownej informacji w zestawieniu zmian wprowadzonych przez update.

Nie wiadomo, dlaczego kontrowersyjne oprogramowanie zniknęło z gier wchodzących w skład Edycji Legendarnej tak szybko (zwłaszcza bez żadnego uprzedzenia ze strony twórców). Typowym dla firm zabiegiem jest wyłączanie wspomnianego systemu po około roku lub odrobinę krócej od wydania tytułu na rynek, jednak EA zdecydowało się na taki krok już po niecałym miesiącu. Jest to tym bardziej zaskakujące, że gra na premierę sprzedawała się świetnie.