Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2013, 13:15

Heroes of the Storm – Blizzard ujawnia pierwsze postaci z nachodzącej gry MOBA

Firma Blizzard pokazała dzisiaj pierwszą ilustrację z Heroes of the Storm – zapowiadanej gry z gatunku MOBA. Poznaliśmy w ten sposób pierwszych bohaterów z produkcji Blizzarda, którzy pojawią się w grze. Kolejnych informacji o tytule możemy się spodziewać podczas konferencji Blizzcon 2013.

Na grafice widzimy postaci z Diablo, Starcrafta i World of Warcraft. - Heroes of the Storm – Blizzard ujawnia pierwsze postaci z nachodzącej gry MOBA - wiadomość - 2013-11-07
Na grafice widzimy postaci z Diablo, Starcrafta i World of Warcraft.
HEROES OF THE STORM:
 1. HotS to zapowiedziana gra z gatunku MOBA.
 2. Do wyboru będą postacie ze uniwersów Blizzarda.
 3. Dzisiaj pokazano pierwszy artwork.

Heroes of the Storm to ambitny projekt firmy Blizzard, którego korzenie sięgają 2011 roku, a nazwa kilka razy była zmieniana. HotS będzie grą z gatunku MOBA, która ma z powodzeniem konkurować z prawdziwymi gigantami w tej dziedzinie, jakimi są League of Legends i Dota 2. Zanim jednak przekonamy się czy produkcja koncernu z Irvine ma szansę w tym starciu, możemy podziwiać pierwszy materiał ilustracyjny z Heroes of the Storm ujawiony przez Blizzarda na Twitterze.

Wśród bohaterów gier Blizzarda pokazanych na grafice da się rozpoznać postaci z klasycznego cyklu RPG Diablo, a także z serii kultowych strategii Starcraft, jest też sporo bohaterów z popularnego MMORPG World of Warcraft. Oto oni:

 1. sam Diablo,
 2. Szaman,
 3. Tychus Findlay,
 4. Nova,
 5. Anub’arak,
 6. Illidan,
 7. Lady Sylvanas Windrunner,
 8. Chen Stormstout,
 9. The Lich King.

Jak widać, na razie dominują postaci z cenionego MMORPG, których jest ponad połowa (pięć ostatnich pozycji na liście). Pozostaje tylko pytanie, które pewnie będzie sobie teraz zadawać wielu graczy – gdzie jest Sarah Kerrigan? Być może tę i dalsze informacje o grze (takie jak data premiery, której jeszcze nie ogłoszono) poznamy już za kilka dni, podczas tegorocznego BlizzConu.

Heroes of the Storm – Blizzard ujawnia pierwsze postaci z nachodzącej gry MOBA - ilustracja #2BlizzCon to coroczna konferencja organizowana przez koncern Blizzard, a jej pierwsza edycja odbyła się w 2005 roku w Kalifornii. Wstęp zawsze był biletowany, a ceny systematycznie rosły: ze 100 dolarów na początku, do 175 dzisiaj. W trakcie spotkań Blizzard ujawnia nowe informacje na temat swoich produkcji, organizowane są także konkursy i turnieje. Na kilku edycjach wystąpił metalowy zespół Level 80 Elite Tauren Chieftain założony przez pracowników Blizzarda i prezentujący utwory o tematyce gier tej firmy.