Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2013, 13:41

autor: Góral

Stasis - mroczna przygodówka point-and-click trafiła na Kickstartera. Pobierz demo gry

Studio The Brotherhood postanowiło uzbierać pieniądze na dokończenie przygodówki Stasis za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Twórcy potrzebują przynajmniej 100 tys. dolarów, by projekt mógł trafił na rynek w przyszłym roku.

O Stasis, niezależnej przygodówce tworzonej przez studio The Brotherhood, informowaliśmy w grudniu 2011 roku. Od tamtej porty w tym temacie panowała cisza, jednak twórcy postanowili przypomnieć światu o swoim projekcie i przy okazji uzbierać pieniądze na jego produkcję.

Stasis trafiło na Kickstartera. - Stasis - mroczna przygodówka point-and-click trafiła na Kickstartera - wiadomość - 2013-11-07
Stasis trafiło na Kickstartera.

Prace nad projektem toczą się już od trzech lat, jednak dla kilkuosobowego zespołu jest to nie lada wyzwanie. By znacznie przyspieszyć proces tworzenia gry, postanowiono zorganizować akcję na Kickstarterze. Jeżeli uda się zebrać wymaganą kwotę minimalną (100 tys. dolarów), to tytuł trafi na komputery PC w trzecim albo czwartym kwartale 2014 roku. Jeżeli zbiórka się nie powiedzie, to na grę poczekamy znacznie dłużej.

Wydaje się jednak, że osiągnięcie zakładanego celu nie będzie stanowić dla twórców Stasis żadnego, ponieważ w chwili pisania tej wiadomości, licznik akcji wskazuje ponad 40 tys. dolarów, a do jej końca pozostało jeszcze 30 dni. Ewentualne dodatkowe środki zostaną przeznaczone na rozbudowanie i dopieszczenie produkcji.

Stasis - mroczna przygodówka point-and-click trafiła na Kickstartera - ilustracja #2
Stasis będzie mroczną przygodówką. - Stasis - mroczna przygodówka point-and-click trafiła na Kickstartera - wiadomość - 2013-11-07
Stasis będzie mroczną przygodówką.

Wpłat można dokonywać od 5 dolarów wzwyż, jednak dostęp do pełnej wersji, po jej premierze, uzyska się dopiero w przypadku zainwestowania 19 dolarów (około 59 zł). Oczywiście nie zabrakło także innych progów kwotowych, w tym tych zapewniających dostęp do wydania pudełkowego. Dodatkowo warto także zajrzeć do sklepu Steam, gdzie obecnie projekt zbiera głosy w ramach Steam Greenlight.

Jednocześnie zachęcam do pobrania wersji demonstracyjnej gry w tym miejscu, by samemu przekonać się o jakości tej produkcji. Do uruchomienia dema wystarczy komputer o następujących parametrach sprzętowych:

  • Procesor: 2 GHz,
  • Karta grafiki: z 512 MB pamięci,
  • Pamięć: 1 GB RAM,
  • System operacyjny: Windows Vista, 7 i 8.
Stasis posiada wersję demonstracyjną. - Stasis - mroczna przygodówka point-and-click trafiła na Kickstartera - wiadomość - 2013-11-07
Stasis posiada wersję demonstracyjną.

Stasis to gra przygodowa wykorzystująca mechanikę point-and-click, która utrzymana jest w klimatach mrocznego science fiction. W produkcji wcielimy się w Johna Marachecka. Bohater budzi się w Groomlake, opuszczonym z pozoru statku kosmicznym. Dość szybko jednak okazuje się, że odbywają się na nim przerażające eksperymenty, a żona i córka Johna zaginęły.