Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2007, 10:03

autor: Metatron

Harry Gregson-Williams producentem ścieżki dźwiękowej do Call of Duty 4: Modern Warfare

Ostatnio tradycją już jest, by zmaganiom graczy w wojennych strzelaninach towarzyszyła muzyka symfoniczna, nadająca odpowiedni klimat rozgrywce. Nie inaczej będzie w przypadku Call of Duty 4: Modern Warfare. Jak poinformowano, za ścieżką dźwiękową do wspomnianej produkcji stoi nie byle kto, bo sam Harry Gregson-Williams.

Ostatnio stało się tradycją, by zmaganiom graczy w wojennych strzelaninach towarzyszyła muzyka symfoniczna, nadająca odpowiedni klimat rozgrywce. Nie inaczej będzie w przypadku Call of Duty 4: Modern Warfare. Jak poinformowano, za ścieżką dźwiękową do wspomnianej produkcji stoi nie byle kto, bo sam Harry Gregson-Williams.

Harry Gregson-Williams producentem ścieżki dźwiękowej do Call of Duty 4: Modern Warfare - ilustracja #1

Muzyka została nagrana przy udziale orkiestry z londyńskiego Abbey Road Studios. Gregson-Williams nie jest jednak kompozytorem wszystkich utworów, które znajdą się w debiutującej w listopadzie grze. Ograniczył się bowiem do stworzenia motywu przewodniego i nadzorowania sesji nagraniowej oraz produkcji muzycznej. Skomponowaniem reszty muzyki zajął się inny artysta, znany dotąd głównie z współpracy przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do wielu filmów (m.in. Kroniki Narnii, Shrek the Third, Kingdom of Heaven).

Harry Gregson-Williams jest cenionym kompozytorem muzyki filmowej. Jest także doskonale znany graczom, choćby jako twórca ścieżki dźwiękowej do ostatnich części Metal Gear Solid (w tym nadchodzącej Guns of The Patriots). Warto wspomnieć, że obaj kompozytorzy współpracowali już ze sobą przy tworzeniu muzyki do kilku filmów. O jakość muzyki w Call of Duty 4 można więc być spokojnym.

Harry Gregson-Williams producentem ścieżki dźwiękowej do Call of Duty 4: Modern Warfare - ilustracja #2

Jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się w listopadzie, kiedy gra trafi do sprzedaży. Przypominamy, że ukaże się w wersjach na komputery PC oraz konsole X360 i PS3.