Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2011, 15:17

autor: Hed

Half-Life 3 – tajemnicza witryna wskazuje na powiązanie z grą Portal

Tajemnicza witryna umieszczona w sieci wskazuje na powiązania Half-Life’a 3 z grą Portal. Sprawa jest jednak wyjątkowo niepewna – produkcja nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana, a sama strona może być po prostu oszustwem.

W sieci pojawiła się tajemnicza strona z logiem Half-Life’a 3, zawierającym ukryty znak Aperture Science, czyli firmy znanej z gry Portal. Byłby to dowód na to, że trzecia odsłona serii studia Valve zbliża się wielkimi krokami i będzie powiązana z grą o portal gunie i sztucznej inteligencji GLaDOS. Problem polega na tym, że witryna najprawdopodobniej jest oszustwem.

Zajrzyjcie pod adres http://black-aperture.com/. Prosta strona zawiera logo Half-Life’a 3 i mniejsze znaczki Steam, Valve oraz Source. Link podpięty pod obrazek przenosi na stronę http://www.half-life3.com, która z kolei kieruje do witryny The Orange Box. Po rozjaśnieniu obrazka okazuje się, że pod logiem Half-Life’a skrywa się też znak rozpoznawczy Aperture Science.

Half-Life 3 – tajemnicza witryna wskazuje na powiązanie z grą Portal  - ilustracja #1

Problem z powyższą witryną polega na tym, że osoba, która ją zarejestrowała najprawdopodobniej nie ma nic wspólnego z Valve (jest nią niejaki David Hassen). Po drugie, logo Half-Life’a 3 różni się od znaczka z koszulki jednego z pracowników firmy. Wykonanie takiego obrazka nie jest trudne i poradziłby sobie z tym każdy początkujący grafik.

Wygląda na to, że ktoś postanowił podkręcić atmosferę i pobudzić wyobraźnię graczy tworząc fikcyjną witrynę. Większość z nas marzy o zapowiedzi Half-Life’a 3 i możliwości poznania dalszych losów Gordona, Alex i innych postaci. Firma Valve nie komentuje tej sprawy. W ostatnich dniach plotki o trzeciej części kultowej serii się nasilają, więc jest szansa na to, że w końcu coś się wydarzy.

  1. Najnowsze plotki o Half-Life 3