Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2011, 11:52

autor: Olek

Half-Life 3 – coraz więcej plotek

Wzmianka w sieciowym CV, wypowiedź anonimowego aktora dubbingującego, T-shirt jednego z pracowników - coraz więcej źródeł sugeruje, że deweloperzy z firmy Valve pracują nad trzecią częścią cieszącej się dużym uznaniem graczy serii Half-Life.

Nie jest tajemnicą, że deweloperzy z firmy Valve nie lubią pośpiechu, a na gry ich produkcji często trzeba czekać latami. O kolejnej odsłonie serii Half-Life spekuluje się od dawna. Wygląda na to, że prace nad trzecią częścią przygód Gordona Freemana są już mocno zaawansowane. Świadczy o tym wypowiedź anonimowego aktora dubbingującego postaci, a także koszulka, w jakiej jeden z pracowników firmy pojawił się na spotkaniu branżowym.

Kilka miesięcy temu szerokim echem odbiła się plotka o tym, jakoby ekipa deweloperska Valve porzuciła prace nad dodatkiem Episode Three do gry Half-Life 2 na rzecz pełnoprawnej, trzeciej odsłony serii. W projekt rzekomo zaangażowany był Mike Dussault, którego nazwisko widnieje w niemal każdej w grze z tego cyklu. Sensacyjne doniesienia pojawiły się na forum użytkowników Steamu i bardzo szybko zostały stamtąd usunięte. Jakby tego było mało, we wrześniu kilka dziwnych folderów, powiązanych najprawdopodobniej z Half-Life 3, odkryto w materiałach, które wyciekły z zamkniętych beta-testów gry Dota 2.

Half-Life 3 – coraz więcej plotek - ilustracja #1

Ciekawość podsycają kolejne niepotwierdzone informacje. Na początku grudnia Chandana Ekanayake, dyrektor artystyczny studia Uber Entertainment zamieścił na swoim twitterowym profilu fotkę zrobioną podczas jednego z regionalnych spotkań deweloperskich. Pojawił się na nim pracownik firmy Valve w koszulce z logiem... Half-Life 3. Z kolei serwis Official Xbox Magazine dotarł niedawno do jednego z aktorów dubbingujących, który wyjawił, że ścieżka dialogowa do Half-Life Episode 3 została już nagrana. Wszystko to wydaje się potwierdzać, że prace nad grą są w mocno zaawansowanym stadium.

Tradycyjnie już przedstawiciele korporacji Valve odmawiają jakiegokolwiek komentarza w sprawie. Większość fanów serii jest jednak przekonana, że plotki na ten temat zawierają ziarno prawdy i choć firma Gabe'a Newella lubuje się w dziwacznych akcjach promocyjnych oraz rozsiewaniu nie zawsze prawdziwych informacji, to coś musi być na rzeczy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.