Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2012, 19:20

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Gwiazdorska obsada gry Dishonored – Susan Sarandon, Carrie Fisher i inni

Bethesda pochwaliła się dzisiaj gwiazdorską obsadą aktorów, którzy udzielają głosu postaciom pojawiającym się w grze Dishonored. W jej skład wchodzi między innymi nagrodzona Oskarem Susan Sarandon, a także...Carrie Fisher, świetnie znana fanom Star Wars.

W oficjalnym prasowym komunikacie, Bethesda pochwaliła się gwiazdorską obsadą aktorską, która podkładać będzie głos postaciom pojawiającym się w nadchodzącej wielkim krokami grze Dishonored. Lista bardziej i mniej znanych nazwisk jest dosyć długa i wygląda na to, że producenci przeznaczyli sporo środków na ich pozyskanie. Otwiera ją nagrodzona Oskarem Susan Sarandon (Thelma i Louise, Przed egzekucją), która wcieli się w „babcię Rags” – intrygującą niewidomą kobietę, mocno dotkniętą latami życia na ulicy. Brad Dourif, zwycięzca Złotego Globu za rolę w Locie nad kukułczym gniazdem oraz odtwórca drugoplanowych postaci w niezliczonych serialach i filmach, takich jak Blue Velvet, Laleczka Chucky, Babylon 5 czy Star Trek: TNG, zagra wynalazcę o imieniu Piero. Jest on twórcą maski noszonej przez głównego bohatera gry, a także szeregu wymyślnych gadżetów, jakie znajdują się w jego posiadaniu.

Niespodzianką jest z pewnością udział w projekcie Carrie Fisher, znanej miłośnikom uniwersum Star Wars z roli księżniczki Leii w starej trylogii George`a Lucasa. Chociaż Fisher nigdy nie zrobiła oszałamiającej kariery, przez lata wystąpiła w wielu serialach telewizyjnych i zajmowała się pisaniem książek. W Dishonred jest spikerką propagandowych audycji i komunikatów radiowych, jakie docierają do naszych uszu z głośników zamontowanych na każdym rogu Dunwall, miasta w którym rozgrywa się akcja tytułu. Rolę admirała Havelocka, lojalisty pomagającego graczom w ich przygodach, objął John Slattery (serial Mad Men). Tajemniczego zabójcę Dauda zagra natomiast Michael Madsen (gry GTA III i Dri3ver, filmy takie jak Kill Bill, Sin City, Wściekłe Psy). Listę zamyka piętnastoletnia Chloë Grace Moretz (Kick-Ass, Hugo i jego wynalazek), która powoła do życia córkę cesarzowej, porwaną tuż po jej zabójstwie, a także Lena Headey (300, Terminator: Kroniki Sary Connor, Gra o tron), wcielająca się w nianię młodej następczyni tronu. Poza aktorami, Bethesda ujawniła również kompozytora ścieżki dźwiękowej produkcji, którym został Daniel Licht (Silent Hill: Book of Memories, Silent Hill: Downpour, serial Dexter).

Dishonored będzie dynamiczną grą akcji z elementami skradanki, osadzoną w fantastycznym świecie, czerpiącym ze steampunkowej i XIX-wiecznej stylistyki. Wcielamy się w rolę Corvo, ochroniarza cesarzowej zamordowanej w zamachu stanu. Bohater niesłusznie oskarżony o zbrodnie, będzie szukać zemsty i wykorzysta w tym celu szereg broni i nadprzyrodzonych zdolności. Tytuł trafi w październiku na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 oraz komputery PC. Jego dystrybutorem w Polsce została firma Cenega. Dzięki kinowej polonizacji, rodzimi gracze będą mieli okazję usłyszeć komunikaty Fisher i dialogi nagrane przez Sarandon.

  1. Graliśmy w Dishonored – wyborną mieszankę Thiefa i BioShocka
  2. Dishonored, czyli Thief XXI wieku
  3. Oficjalna strona gry