Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2013, 13:51

autor: luckie

GTA V czwartą najlepiej sprzedającą się grą sklepu Amazon.co.uk w historii

Brytyjski Amazon ujawnił kilka ciekawych statystyk na swoje 15 urodziny. Jedna z nich dotyczy sprzedaży GTA V – produkcji wystarczył zaledwie miesiąc, by znaleźć się na czwartym miejscu wśród najlepiej sprzedających się gier w historii sklepu.

GTA V odcisnęło trwały ślad w branży rozrywkowej - Grand Theft Auto V na czwartym miejscu bestsellerów sklepu Amazon w Wielkiej Brytanii - wiadomość - 2013-10-14
GTA V odcisnęło trwały ślad w branży rozrywkowej

Mimo że Grand Theft Auto V na rynku obecne jest raptem niecały miesiąc, produkcja Rockstara uplasowała się na czwartym miejscu listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier w 15-letniej historii sklepu Amazon w Wielkiej Brytanii. Pierwsze trzy pozycje wciąż okupują tytuły z serii Call of Duty, ale czwarty – Black Ops II – musiał ustąpić GTA V. Pełna lista przedstawia się następująco:

 1. Call of Duty: Modern Warfare 2
 2. Call of Duty: Black Ops
 3. Call of Duty: Modern Warfare 3
 4. Grand Theft Auto V
 5. Call of Duty: Black Ops II
 6. FIFA 10
 7. FIFA 13
 8. FIFA 12
 9. The Elder Scrolls V: Skyrim
 10. Zumba Fitness

GTA V obecnie ociera się o podium wśród najczęściej wybieranych gier przez klientów brytyjskiego Amazona, choć nie ma wątpliwości, że jej pozycja się jeszcze poprawi. To zresztą nie jedyne osiągnięcie „piątki”. Niedawno informowaliśmy, że tytuł pobił sześć rekordów Guinnessa, stając się m.in. najlepiej sprzedającą się w ciągu pierwszej doby produkcją branży rozrywkowej oraz najszybszym zdobywcą miliarda dolarów w swojej kategorii. W samej Polsce GTA V trafiło do 60 tysięcy graczy w ciągu 24 godzin od premiery (100 tys. po tygodniu), ustanawiając tym samym lokalny rekord sprzedaży.

Prócz hitów firm Rockstar i Activision, dobrze radzi sobie sportowa seria FIFA – trzy kolejne pozycje okupowane są właśnie przez gry z piłkarskiego cyklu studia EA Sports. Na dziewiątym miejscu znalazł się znany i lubiany Skyrim. Listę wieńczy gra Zumba Fitness – co według właścicieli sklepu dowodzi silnej pozycji konsoli Nintendo Wii na Wyspach.

Powyższe zestawienie sklep Amazon ujawnił z okazji swoich 15 urodzin. Jeśli chcecie poznać pozostałe statystyki – w tym dotyczące muzyki, filmów i książek – odwiedźcie ten adres.

 1. Strona brytyjskiego Amazona
 2. Oficjalna strona gry GTA V