Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2021, 09:09

GTA: San Andreas VR tworzone jest przez ekipę od L.A. Noire VR

Za GTA: San Andreas VR odpowiada ekipa, która przeniosła do wirtualnej rzeczywistości L.A. Noire. Daje to nadzieję na porządny port.

W SKRÓCIE:
  1. Grand Theft Auto: San Andreas VR powstaje w biurach ekipy, która przeniosła do wirtualnej rzeczywistości L.A. Noire.

Za Grand Theft Auto: San Andreas VR, które powstaje na Oculus Rift 2, odpowiedzialne jest australijskie studio Video Games Deluxe. Zespół ma na koncie m.in. bardzo ciepło przyjęte L.A. Noire VR Case Files, co daje solidne podstawy do tego, by sądzić, że nie będzie to zwykłe przerzucenie GTA do VR.

Informacja o tym pojawiła się na oficjalnym profilu firmy w serwisie LinkedIn. Wynika z niej, że Video Games Deluxe planuje rozbudowę zespołu. Aktualnie studio zatrudnia mniej niż 10 osób.

GTA: San Andreas VR tworzone jest przez ekipę od L.A. Noire VR - ilustracja #1

O samym projekcie nie wiemy zbyt wiele. Nowe informacje pojawią się prawdopodobnie podczas zapowiadanego na przyszły rok wydarzenia Oculus Gaming Showcase. Potencjał przenoszenia starszych gier do wirtualnej rzeczywistości dobitnie pokazany został przy okazji niedawnego debiutu Resident Evil 4. Hit firmy Capcom został dostosowany do Oculusa Quest 2 i zbiera wyśmienite opinie.

  1. Oficjalna strona GTA: San Andreas

Paweł Musiolik

Paweł Musiolik

Przygodę z grami zaczął w wieku 3 lat, gdy udało mu się namówić ojca na kupno komputera C64. Rozbudzona przez Flimbo's Quest miłość do elektronicznej rozrywki rozkwitła podczas pierwszych przygód z Heroes of Might & Magic, osiągając apogeum po zakupie pierwszego PlayStation. Nigdy nie chciał pisać o grach, jednak jakimś trafem wylądował w redakcji serwisu SquareZone, gdzie mógł kultywować swoją miłość do jRPG-ów wywołaną kontaktem z Final Fantasy VII, Tacticsem i całą resztą cudownych gier Squaresoftu. Wraz z rosnącym wiekiem zaliczał kolejne kontakty z konsolami przenośnymi Nintendo, wrócił też na łono PC, jako dodatkowej platformy do grania. W trakcie swojej przygody z mediami pisał i szefował na nieistniejącym PSSite.com, aktualnie prowadzi swojego bloga o grach. Kolekcjonuje gry, jest fanem emulacji. Nie napisał jeszcze tekstu, z którego były w 100% zadowolony.

więcej