Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2020, 14:23

autor: Laty

GTA Online: najlepsza broń do obrony przed cheaterami kosztuje majątek

Walka pomiędzy zwykłymi graczami a cheaterami ma miejsce, odkąd powstały pierwsze gry multiplayer. Tym razem pewien użytkownik Reddita znalazł sposób na oszustów używających God Mode w GTA Online.

GTA Online: najlepsza broń do obrony przed cheaterami kosztuje majątek - ilustracja #1
Tak prezentuje się sprawca całego zamieszania.

W SKRÓCIE:

  • użytkownik Reddita znalazł sposób na cheaterów używających God Mode;
  • Up-N-Atomizer kosztuje 399 tys. dol;
  • broń strzela impulsami energii, odrzucając graczy, samochody i przedmioty.

Po raz kolejny jesteśmy świadkami tego, jak gracze dają ujście swojej pomysłowości w GTA Online. Jakiś czas temu pisaliśmy o przeniesieniu protestów z Hongkongu na ulice Los Santos. Tym razem jeden z użytkowników Reddita znalazł sposób na utrudnienie życia cheaterowi używającemu God Mode (tzw. tryb boga – nieśmiertelność).

Wszyscy przynajmniej raz trafiliśmy na cheatera w grze multiplayer. W GTA Online na otwartych sesjach ten problem jest na porządku dziennym. Często można spotkać się z sytuacją, w której drugi gracz włącza cheaty, aby pokazać pierwszemu, że potrafi z nich korzystać lepiej od niego. Taka nakręcająca się spirala nie jest niczym przyjemnym dla osób, które chcą spokojnie spędzić czas w grze, nie używając przy tym żadnych wspomagaczy. Dlatego wybornie jest widzieć, jak zwykli gracze znajdują sposób na to, by bronić się przed oszustami i w dodatku robią to całkowicie legalnie.

Dlaczego Up-N-Atomizer zirytował cheatera?

Użytkownik Reddita, shayankurdboy, zamieścił film, w którym pokazuje, jak radzić sobie z uciążliwymi cheaterami. W tym celu wykorzystuje Up-N-Atomizer (był on dostępny za darmo w Boże Narodzenie w 2018 roku). Ten wprawdzie jest dość drogi, bo kosztuje 399 tys. dol. – więcej niż niejeden sportowy samochód. Natomiast zakup tej broni jest jednorazowy i nie trzeba inwestować w dodatkową amunicję, a satysfakcja z powstrzymania cheatera jest gwarantowana.

Ten futurystyczny blaster zadaje marginalne obrażenia, ale działa na podobnej zasadzie do paralizatora. Shayankurdboy strzela z Up-N-Atomizera co około 2 sekundy. Jego oręż ma potężną moc – wystrzeliwuje trafionego gracza w powietrze lub odrzuca w dal, a następnie ogłusza i nie daje możliwości swobodnego poruszania się. W taki o to sposób nieuczciwy zawodnik (pomimo nieśmiertelności) zostaje wykluczony z rozgrywki, ponieważ nie ma nawet możliwości sięgnięcia po broń. Jedyne co mu zostaje to zezłościć się i opuścić rozgrywkę.

Nawet jeśli wcześniej nie mieliście styczności z cheaterami, to zachęcamy do zakupienia Up-N-Atomizera – tak na wszelki wypadek. Niekoniecznie trzeba wykorzystywać go w walce, znajdzie on zastosowanie na przykład do wypchnięcia samochodu, gdy ten zablokuje się na przeszkodzie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Grand Theft Auto Online

Grand Theft Auto Online