Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2020, 14:23

GTA Online: najlepsza broń do obrony przed cheaterami kosztuje majątek

Walka pomiędzy zwykłymi graczami a cheaterami ma miejsce, odkąd powstały pierwsze gry multiplayer. Tym razem pewien użytkownik Reddita znalazł sposób na oszustów używających God Mode w GTA Online.

GTA Online: najlepsza broń do obrony przed cheaterami kosztuje majątek - ilustracja #1
Tak prezentuje się sprawca całego zamieszania.

W SKRÓCIE:

  • użytkownik Reddita znalazł sposób na cheaterów używających God Mode;
  • Up-N-Atomizer kosztuje 399 tys. dol;
  • broń strzela impulsami energii, odrzucając graczy, samochody i przedmioty.

Po raz kolejny jesteśmy świadkami tego, jak gracze dają ujście swojej pomysłowości w GTA Online. Jakiś czas temu pisaliśmy o przeniesieniu protestów z Hongkongu na ulice Los Santos. Tym razem jeden z użytkowników Reddita znalazł sposób na utrudnienie życia cheaterowi używającemu God Mode (tzw. tryb boga – nieśmiertelność).

Wszyscy przynajmniej raz trafiliśmy na cheatera w grze multiplayer. W GTA Online na otwartych sesjach ten problem jest na porządku dziennym. Często można spotkać się z sytuacją, w której drugi gracz włącza cheaty, aby pokazać pierwszemu, że potrafi z nich korzystać lepiej od niego. Taka nakręcająca się spirala nie jest niczym przyjemnym dla osób, które chcą spokojnie spędzić czas w grze, nie używając przy tym żadnych wspomagaczy. Dlatego wybornie jest widzieć, jak zwykli gracze znajdują sposób na to, by bronić się przed oszustami i w dodatku robią to całkowicie legalnie.

Dlaczego Up-N-Atomizer zirytował cheatera?

Użytkownik Reddita, shayankurdboy, zamieścił film, w którym pokazuje, jak radzić sobie z uciążliwymi cheaterami. W tym celu wykorzystuje Up-N-Atomizer (był on dostępny za darmo w Boże Narodzenie w 2018 roku). Ten wprawdzie jest dość drogi, bo kosztuje 399 tys. dol. – więcej niż niejeden sportowy samochód. Natomiast zakup tej broni jest jednorazowy i nie trzeba inwestować w dodatkową amunicję, a satysfakcja z powstrzymania cheatera jest gwarantowana.

Ten futurystyczny blaster zadaje marginalne obrażenia, ale działa na podobnej zasadzie do paralizatora. Shayankurdboy strzela z Up-N-Atomizera co około 2 sekundy. Jego oręż ma potężną moc – wystrzeliwuje trafionego gracza w powietrze lub odrzuca w dal, a następnie ogłusza i nie daje możliwości swobodnego poruszania się. W taki o to sposób nieuczciwy zawodnik (pomimo nieśmiertelności) zostaje wykluczony z rozgrywki, ponieważ nie ma nawet możliwości sięgnięcia po broń. Jedyne co mu zostaje to zezłościć się i opuścić rozgrywkę.

Nawet jeśli wcześniej nie mieliście styczności z cheaterami, to zachęcamy do zakupienia Up-N-Atomizera – tak na wszelki wypadek. Niekoniecznie trzeba wykorzystywać go w walce, znajdzie on zastosowanie na przykład do wypchnięcia samochodu, gdy ten zablokuje się na przeszkodzie.