Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2004, 08:14

autor: Klecha

Grand Theft Auto: San Andreas jest już oficjalnie dostępne!

Rockstar Games oraz Take 2 Interactive wydały informację prasową, w której z dumą donoszą, że długo oczekiwana gra akcji GTA: San Andreas właśnie wylądowała na półkach sklepowych w Ameryce Północnej. Oczywiście mowa tu o wersji na konsolę Sony PlayStation 2.

Rockstar Games oraz Take 2 Interactive wydały informację prasową, w której z dumą donoszą, że długo oczekiwana gra akcji GTA: San Andreas właśnie wylądowała na półkach sklepowych w Ameryce Północnej. Oczywiście mowa tu o wersji na konsolę Sony PlayStation 2.

Grand Theft Auto: San Andreas jest już oficjalnie dostępne! - ilustracja #1

Poprzednie gry z serii Grand Theft Auto na całym świecie sprzedały się w łącznej ilości 32 milionów egzemplarzy. Jak twierdzą twórcy gry - San Andreas jest zdecydowanie większe i lepsze od poprzednich edycji. Krótko rzecz ujmując - ta gra ma nas zwalić z nóg. W tej chwili dostępna jest tylko i wyłącznie wersja dla platformy Sony PlayStation 2. Europejska premiera już w najbliższy piątek. W naszym kraju grę wyda firma Cenega Poland. Wersja dla komputerów PC ukaże się dopiero na początku 2005 roku.

Grand Theft Auto: San Andreas jest już oficjalnie dostępne! - ilustracja #2

Grand Theft Auto: San Andreas to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych gier wszechczasów, w której gracz ma okazję wcielić się w drobnego rzezimieszka, a następnie tworząc własny, kryminalny życiorys samemu stanąć na czele mafii. Tym razem, przychodzi nam wcielić się w niejakiego Carla Johnsona, który sprzed kilku laty uciekł z rodzinnego miasta w poszukiwaniu lepszego jutra. Po pięciu latach Carl wraca do Los Santos, w którym zastaje gangsterski świat morderstw, narkotyków i korupcji. Jednak nieciekawy krajobraz miasta to nie koniec złych wiadomości; dzielnica w której się wychował wygląda gorzej, niż pamiętał ja sprzed pięciu lat, a skłócona rodzina opłakuje zamordowaną matkę Carla. Na koniec złego, skorumpowani policjanci wrabiają naszego bohatera w morderstwo. Witaj w Kalifornijskich latach 90-tych.

Grand Theft Auto: San Andreas jest już oficjalnie dostępne! - ilustracja #3

Świat gry tworzy stan San Andreas, wraz z trzema miastami: Fierro (San Francisco), Las Venturra (Las Vegas) i Los Santos (Los Angeles), pomiędzy którymi gracz może się przemieszczać. Oczywiście miasta San Andreas nie są jedynie zlepkiem slumsów i prócz brudnych dzielnic metropolie posiadają także bogate rejony, w których mieszkają gwiazdy filmowe, politycy i milionerzy. Okradać jest więc kogo, Carl o tym wie, a na dodatek nie musi działać w pojedynkę, gdyż może rekrutować ludzi do swojego gangu. Możliwość wspólnej jazdy samochodem i piesze wycieczki naszej bandy, umożliwiają prowadzenia zaciekłych walk z konkurencyjnymi szajkami (np. gracz prowadzi auto, a w tym czasie pozostali pasażerowie prowadzą ostrzał konkurencji z broni maszynowej).

Grand Theft Auto: San Andreas jest już oficjalnie dostępne! - ilustracja #4

Sam nastrój gry utrzymany jest w klimatach lat 90-tych, zaś fenomenalna grafika (realistyczna mgła oraz odbicia światła na karoserii wozów i realistyczne cieniowanie) i muzyka, okazują się niczym, wobec nowości jakie zostały wprowadzone do GTA: San Andreas w stosunku do poprzedniej części serii. Największą z nich, jest zapewne wprowadzenie do programu współczynnika głodu dla naszego bohatera. Na zapewnieniu sobie pożywiania jednak się nie kończy, prowadzona przez nas postać, np. poprzez nadmierne obżeranie się, może przybrać na wadze. To jednak nie koniec atrakcji, zbędne kilogramy można bowiem zrzucić, poprzez np. regularne wizyty w siłowni i zwiększoną dawkę sportu.

Więcej informacji o Grand Theft Auto: San Andreas:

Oficjalna strona gry

Encyklopedia Gry-OnLine

Galeria Gry-OnLine

Wiadomości Gry-OnLine

Zapowiedź Gry-OnLine

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.