Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2015, 18:38

Grand Theft Auto Online ma 8 milionów graczy tygodniowo

Przy okazji publikacji swojego ostatniego raportu finansowego firma Take-Two Interactive zdradziła, że w Grand Theft Auto Online gra co tydzień ok. 8 milionów graczy. To świetny wynik, który plasuje dzieło Rockstar Games w czołówce najpopularniejszych produkcji sieciowych.

Okresowa popularność wybranych gier sieciowych:
  • World of Warcraft – 5,5 miliona miesięcznych subskrybentów
  • Battlefield 4 + Battlefield Hardline – ponad 6 milionów graczy na miesiąc
  • Counter-Strike: Global Offensive – ok. 7 milionów graczy w ostatnich dwóch tygodniach (wg SteamSpy)
  • Dota 2 – niecałe 8 milionów graczy w ostatnich dwóch tygodniach (wg SteamSpy)
  • Grand Theft Auto Online – 8 milionów graczy na tydzień
  • Call of Duty: Black Ops II – 12 milionów graczy na miesiąc
  • League of Legends – 27 milionów graczy dziennie, 67 milionów miesięcznie (dane za styczeń 2014 r.)

Dziś firma Take-Two Interactive opublikowała kwartalny raport finansowy za okres 1 lipca – 30 września 2015 roku. Jego całościowy przegląd znajdziecie tutaj, natomiast w niniejszej wiadomości skupimy się na części dotyczącej gry Grand Theft Auto Online (modułu sieciowego Grand Theft Auto V). Wydawca poświęcił jej sporo uwagi, jako tytułowi, który przełożył się w największej mierze – do spółki z NBA 2K16 – na świetne wyniki finansowe z ostatnich miesięcy. Dowiedzieliśmy się, że GTA Online w każdym tygodniu przyciąga ok. 8 milionów graczy. To rewelacyjny wynik, który umieszcza dzieło Rockstar Games w czołówce najbardziej popularnych gier sieciowych.

Dla porównania, według SteamSpy strzelanka Counter-Strike: Global Offensive miała w ciągu minionych dwóch tygodni niewiele ponad 7 milionów użytkowników, zabawą w Call of Duty: Black Ops II cieszy się ok. 12 milionów osób na miesiąc, natomiast w dwóch ostatnich odsłonach serii Battlefield„czwórce” i Hardline – miesięcznie widuje się ponad 6 milionów graczy (łącznie).

W każdym tygodniu na serwerach GTA Online można spotkać miliony wirtualnych psychopatów. - Grand Theft Auto Online ma 8 milionów graczy tygodniowo - wiadomość - 2015-11-06
W każdym tygodniu na serwerach GTA Online można spotkać miliony wirtualnych psychopatów.

Nic dziwnego zatem, że Rockstar Games nieustannie rozwija Grand Theft Auto Online aktualizacjami z nową zawartością – ostatnia, związana z Halloween, została udostępniona pod koniec października, krótko po wypuszczeniu łatki Lowriders. Trudno się również dziwić – choć nie jest łatwo się z tym pogodzić – że w obliczu takiej sytuacji deweloper nie zamierza opracowywać dodatków fabularnych do GTA V.