Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2015, 09:32

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

GTA V nie otrzyma fabularnych DLC w najbliższej przyszłości

Studio Rockstar nie planuje w najbliższej przyszłości żadnych dużych dodatków do Grand Theft Auto V, skupiając się głównie na nowej zawartości do GTA Online.

Póki co historię bohaterów GTA V można uznać za zamkniętą - GTA V nie otrzyma fabularnych DLC w najbliższej przyszłości - wiadomość - 2015-09-14
Póki co historię bohaterów GTA V można uznać za zamkniętą

Wygląda na to, że studio Rockstar nie planuje na razie żadnych fabularnych DLC do Grand Theft Auto V. W wywiadzie dla serwisu IGN twórcy wyjaśnili, że obecnie całą uwagę skupiają na GTA Online. Popularność sieciowej edycji gangsterskiej gry akcji przerosła oczekiwania producenta. Każdego tygodnia w zabawie wieloosobowej bierze udział około 8 milionów graczy. Fani bezustannie domagają się kolejnych dodatków i uaktualnień, a wśród często pojawiających się próśb znajduje się możliwość zmiany wystroju wirtualnego mieszkania gracza. Obecnie wszystkie apartamenty w zbliżonej cenie wyglądają niemal identycznie, prawdopodobnie jednak wkrótce się to zmieni. We wspomnianym artykule twórcy zapewnili:

„Wiemy, że gracze czekają na opcję dekorowania mieszkań i pracujemy nad kilkoma pomysłami, które pojawią się w przyszłych aktualizacjach.”

Swego czasu Grand Theft Auto IV otrzymało dwa fabularne dodatki: The Lost and Damned i The Ballad of Gay Tony, które spotkały się z dużym aplauzem ze strony fanów. Z drugiej strony, tamta produkcja nie oferowała aż tak rozbudowanej warstwy sieciowej. Użytkownicy GTA Online mogą liczyć na regularne aktualizacje, bonusową zawartość i weekendowe eventy. Sporą atrakcją są też dodane popremierowo wieloosobowe napady.

  1. Grand Theft Auto V - kompendium wiedzy / FAQ
  2. Grand Theft Auto Online - kompendium wiedzy / FAQ
  3. Oficjalna strona gry GTA V