Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2017, 11:05

autor: Góral

Gran Turismo Sport bez mikropłatności

Gran Turismo Sport, w odróżnieniu od poprzedniej odsłony serii, nie zaoferuje systemu mikropłatności - potwierdził Kazunori Yamauchi, dyrektor studia Polyphony Digital.

Kazunori Yamauchi, dyrektor studia Polyphony Digital, pracującego obecnie nad Gran Turismo Sport, wypowiedział się krótko na temat mikropłatności w nadchodzącym tytule. Na pytanie jednego z uczestników imprezy PlayStation Experience, czy w produkcji pojawią się mikrotransakcje, odpowiedział, że nie. Tytuł jednak doczeka się rozmaitych aktualizacji i dodatków, zawierających nowe trasy i samochody, ale to akurat nie jest niczym nadzwyczajnym.

Brak mikropłatności oznacza powrót do starej formuły. Przypominamy bowiem, że w ostatniej odsłonie serii – Gran Turismo 6 na PlayStation 3 – można było kupować paczki z kredytami służącymi do zakupu nowych aut czy ulepszeń. Dzięki temu gracze z bardziej zasobnymi portfelami ułatwiali sobie życie, szybciej wchodząc w posiadanie najdroższych pojazdów.

W Gran Turismo Sport takie samochody zdobędziemy tylko ciężką pracą. - Gran Turismo Sport bez mikropłatności - wiadomość - 2017-08-10
W Gran Turismo Sport takie samochody zdobędziemy tylko ciężką pracą.
Gran Turismo Sport w skrócie:
  • gra wyścigowa od studia Polyphony Digital;
  • ukaże się 17 października bieżącego roku tylko na konsoli PlayStation 4;
  • w produkcji nie pojawią się mikropłatności.

W dzisiejszych czasach tego typu praktyki w płatnych grach klasy AAA nie dziwią już tak bardzo, choć zazwyczaj nie są przyjmowane zbyt ciepło. Ostatnim takim przykładem jest nadchodząca gra Śródziemie: Cień Wojny, w której również pojawią się mikropłatności, zapewniające podobne korzyści – szybsze odblokowywanie niektórych elementów. Trend ten towarzyszy nam już od dłuższego czasu. Wcześniej podobne rozwiązania spotykaliśmy chociażby w grach z serii Assassin’s Creed.

Krótko pisząc, mikropłatności powoli zastępują używane dawniej kody, które również ułatwiały rozgrywkę, tyle że za darmo. Obecnie gracze komputerowi są jeszcze w dość komfortowej sytuacji, gdyż często pojawią się trainery, czyli programy z rozmaitymi oszustwami. Na konsolach niestety nie jest już tak różowo.

Na szczęście mikropłatności w płatnych produkcjach są zazwyczaj całkowicie opcjonalne, często nie oferują żadnych unikalnych elementów, których nie można by było zdobyć podczas normalnej rozgrywki. Miejmy nadzieję, że tak będzie zawsze.

Wracając jeszcze do Gran Turismo Sport. Produkcja ukaże się 17 października bieżącego roku tylko na konsoli PlayStation 4.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Gran Turismo Sport

Gran Turismo Sport