Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2011, 20:18

autor: Sarge

Gracze nie postawią dedykowanych serwerów w grze Battlefield 3

Przedstawiciel studia EA DICE ujawnił na oficjalnym forum, że gracze nie będą mogli postawić dedykowanych serwerów w pecetowej wersji gry Battlefield 3. Zajmą się tym wyspecjalizowane firmy.

Zajmujący się kontaktami ze społecznością Mikael Kalms ze studia EA DICE przedstawił na oficjalnym forum szczegóły na temat serwerów w pecetowej wersji gry Battlefield 3. W ten sposób dowiedzieliśmy się między innymi, dlaczego deweloper nie pozwoli graczom stawiać dedykowanych serwerów we własnym zakresie.

Pojawią się one tylko dzięki wybranym dostawcom na całym świecie. Twórcy zapewniają, że liczba firm zajmujących się tym aspektem zostanie ustalona na takim poziomie, aby każda z nich mogła otrzymać rozsądne wsparcie. Mieszkańcom mniejszych krajów przyjdzie się łączyć z bardziej oddalonymi serwerami, jako że deweloper stawia na największych dostawców w dużych państwach. Ich pełna lista zostanie przedstawiona w przyszłości.

Gracze nie postawią dedykowanych serwerów w grze Battlefield 3 - ilustracja #1

Niemal wszystkie serwery będą zarządzane przez odpowiednio dobranych graczy. Administrator serwera może kontrolować wiele aspektów sieciowych potyczek – w tym m.in. wybór mapy i sporej liczby współczynników każdej rozgrywki. Można powiedzieć, że to przede wszystkim od postawy admina zależeć będzie popularność danego serwera.

W trybie multiplayer nie brakuje oszustów (tzw. cheaterów). Istnieje wiele ochotniczych organizacji, które walczą z tym zjawiskiem – wykonując sporo manualnej (sprawdzanie screenów, nagrań poszczególnych rozgrywek itd.) jak i automatycznej roboty. To od administratora dedykowanego serwera zależeć będzie decyzja o współpracy z takimi organizacjami.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że posiadacze pecetów skorzystają z przeglądarki serwerów za pośrednictwem platformy społecznościowej Battlelog. O działaniu tej funkcji przekonamy się 28 października, gdy Battlefield 3 zadebiutuje w Europie nie tylko na komputerach osobistych, ale też PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W naszym kraju gra zostanie wydana przez firmę Electronic Arts Polska w pełnej polskiej wersji językowej.