Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2011, 08:06

autor: DogGhost

Gra Dark Souls momentami zbyt trudna zdaniem twórców

Hidetaka Miyazaki ze studia From Software wypowiedział się na temat poziomu trudności w grze Dark Souls oraz jej ewentualnej kontynuacji. W sieci pojawił się również speedrun prezentujący ukończenie tej produkcji w niecałe półtorej godziny.

Hidetaka Miyazaki, główny reżyser nadzorujący prace nad grą Dark Souls, udzielił interesującego wywiadu serwisowi Inc Gamers. Poruszył w nim kwestię poziomu trudności w tej produkcji, a także w ewentualnej kontynuacji. Z kolei w serwisie YouTube pojawił się tzw. speedrun, w którym jeden z azjatyckich graczy ukończył tytuł studia From Software w niecałe półtorej godziny.

Zdaniem twórcy, poziom trudności w grze Dark Souls osiągnął maksymalny dopuszczalny poziom. W pewnych momentach jest on nawet zbyt wysoki i w związku z tym ewentualna kontynuacja z pewnością nie będzie stanowić większego wyzwania. Miyazaki zapewnił jednak, że nie oznacza to jej uproszczenia, ponieważ straciłaby wtedy znacznie na popularności. W kwestii ułatwienia rozpoczęcia zabawy Hidetaka stwierdził, że rozważano zmniejszenie bariery wejścia w postaci np. bardziej rozbudowanego wprowadzenia w mechanikę i podstawową taktykę na początku zabawy (choć może to niewłaściwe określenie w przypadku tego tytułu ;)), ale ostatecznie twórcy doszli do wniosku, że lepiej dać graczom szansę na stworzenie własnych strategii.

Gra Dark Souls momentami zbyt trudna zdaniem twórców - ilustracja #1

Pracownik studia From Software uważa, że do tak dużej popularności gry Dark Souls na całym świecie przyczyniła się jej uniwersalność. W znacznej mierze udało się to osiągnąć dzięki zmniejszeniu roli fabuły oraz historii głównego bohatera w omawianej produkcji.

Co ciekawe Miyazaki przyznał, że nie najlepiej radzi sobie w Dark Souls, a jej ukończenie zajęło mu 40 godzin. Wynik ten wydaje się być szczególnie słaby w porównaniu z zamieszczonym w serwisie YouTube materiałem prezentującym ukończenie gry w 1 godzinę 26 minut i 28 sekund. Większość osób, które spędzają miło czas z tą relaksującą produkcją z pewnością ucieszy fakt, że dla niektórych graczy nie stanowi ona większego wyzwania. ;) Poniżej możecie zobaczyć pierwszą część speedrunu. Uwaga na SPOILERY!