Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2011, 09:35

autor: Sarge

Okradziono twórców niezależnej gry Project Zomboid

Niezależne studio The Indie Stone pracujące nad grą Project Zomboid zostało okradzione. Zniknęły m.in. dwa laptopy z najnowszymi danymi, wobec czego premiera omawianego tytułu nieco się opóźni.

Wygląda na to, że produkcja gry Project Zomboid trochę się opóźni. Twórcom niezależnej produkcji skradziono dwa laptopy, na których zapisana była najnowsza wersja ich dzieła.

O szczegółach zamieszania napisano na oficjalnym blogu Project Zomboid. Złodzieje wtargnęli do mieszkania Chrisa Simpsona i Andy’ego Hodgettsa, głównych autorów omawianego tytułu. Sytuacja jest o tyle kłopotliwa, że na dyskach twardych wspomnianych komputerów znajdowała się ostatnio uaktualniona wersja gry. Dodatkowo Simpsonowi ukradziono kartę kredytową.

Okradziono twórców niezależnej gry Project Zomboid - ilustracja #1

Niezależny deweloper przyznaje, że błędem było rzadkie zachowywanie ostatnio poczynionych postępów na zewnętrznych nośnikach. Pozwoliłoby to uniknąć obecnej sytuacji, w której twórcy niejako cofnęli się w swojej pracy. Mimo wszystko zapowiadają, że „Project Zombies powróci silniejszy”. Nie ma zatem mowy o zaprzestaniu dewelopingu.

Studio The Indie Stone prosi o wyrozumiałość i zrozumienie. Mało doświadczona ekipa dopiero uczy się na własnych błędach i od tej pory z pewnością będzie bardziej uważać na bezpieczeństwo przechowywanych danych. Oczywiście po zauważeniu kradzieży natychmiast wezwano policję – pozostaje trzymać kciuki, że zaginione dobra zostaną odnalezione.

Project Zomboid to niezależna gra RPG akcji, w której zadaniem gracza jest przetrwać jak najdłużej w mieście opanowanym przez zombie. Do dyspozycji zostanie oddany otwarty świat ze sporą swobodą rozgrywki i możliwością wypełniania zadań pobocznych. W przerwach od ciągłych starć z przeciwnikami będzie trzeba zajmować się zbieraniem zapasów żywności, budowaniem schronienia i współpracą z innymi ocalałymi. Akcja zostanie ukazana w rzucie izometrycznym.