Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2011, 08:42

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Gra Anomaly: Warzone Earth na Steamie za niecałe 15 złotych

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Anomaly: Warzone Earth. Produkcję polskiego zespołu 11 bit studios można kupić za 3,40 euro (około 15 złotych). Z oferty możemy skorzystać do godziny 19.00.

Na serwisie Steam w ramach codziennej akcji promocyjnej Daily Deal udostępniono grę Anomaly: Warzone Earth, czyli polską produkcję będącą wariacją na temat gatunku tower defense. Tytuł objęto 66 procentową zniżką i można go kupić za 3,40 euro (około 15 złotych). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Anomaly: Warzone Earth to produkcja będąca tzw. „odwróconym tower defense”. Innymi słowy, zadaniem gracza nie jest budowanie wieżyczek i obrona przed nacierającymi falami przeciwników, tylko sprawne atakowanie wrogiej bazy z pomocą własnoręcznie stworzonego oddziału. Tytuł łączy w sobie cechy dynamicznej gry akcji oraz taktycznej strategii czasu rzeczywistego.

Produkcja polskiego studia została bardzo ciepło przyjęta przez graczy i recenzentów. Pecetowa wersja tego tytułu może poszczycić się średnią 80/100 punktów na serwisie Metacritic. Anomaly: Warzone Earth przypadło też do gustu naszemu recenzentowi, który ocenił polską produkcję na 8/10.

Pomimo tego, że jest to pierwsza gra zespołu 11 bit studios, w żadnym wypadku nie możemy powiedzieć, że mamy do czynienia z nowicjuszami. Ekipa w dużej mierze składa się z byłych pracowników Metropolis Software, czyli jednego z najsłynniejszych polskich studiów deweloperskich, które stworzyło takie tytuły jak Gorky 17, Teenagent czy Infernal.