Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2021, 11:38

autor: Adrian Werner

Going Medieval zaskakującym liderem sprzedaży na Steamie

Premiera Going Medieval okazała się zaskakująco dużym sukcesem. Produkcja była największym bestsellerem Steama ubiegłego tygodnia. Dobrze radzi sobie również inny debiutant w postaci Necrumunda: Hired Gun.

W SKRÓCIE:
  1. wyśmienity debiut Going Medieval,
  2. udana premiera Necrumunda: Hired Gun, odbiór gry coraz lepszy,
  3. promocje i premiera DLC mocno przysłużyły się sprzedaży ARK: Survival Evolved.

Jak w każdy poniedziałek studio Valve udostępniło listę największych (według przychodów) bestsellerów Steam poprzedniego tygodnia. W porównaniu z ostatnim zestawieniem w pierwszej dziesiątce zaszły duże zmiany. Liderem sprzedaży okazał się debiutant w postaci strategii Going Medieval. Sukces ten jest tym bardziej imponujący, że jest to produkcja stosunkowo tania – sprzedawana jest obecnie za 80,99 złotych (cena jest obniżona o 10% w ramach premierowej promocji).

Gra nie tylko sprzedaje się wyśmienicie, ale spotkała się także z bardzo ciepłym przyjęciem. Na Steamie spośród 1714 ocen użytkowników (w chwili pisania tej wiadomości) aż 91% chwali Going Medieval, co serwis klasyfikuje jako „bardzo pozytywny” odbiór projektu. Produkcja osiąga również dobre wyniki aktywności. W najgorętszym momencie minionej niedzieli w grę bawiło się 14 675 osób jednocześnie. Co ważne, jest to obecny rekord dla tego tytułu, co oznacza, że w pierwszy weekend przyciągnął on przed ekrany monitorów więcej osób, niż w dniu premiery, a to zazwyczaj dobrze rokuje na przyszłość.

Na drugim miejscu listy bestsellerów Steam znalazło się Genesis Season Pass do gry ARK: Survival Evolved, która zresztą zajęła pozycję numer pięć. Oba te sukcesy to wynik dużej przeceny podstawowej wersji gry, jak również premiery dodatku Genesis Part 2.

Bardzo dobry debiut zaliczyła również strzelanka Necromunda: Hired Gun, która zajęła czwarte miejsce. Produkcja zebrała dosyć średnie recenzje, głównie z powodu niedopracowania technicznego. Projekt otrzymał już jednak pierwszą dużą aktualizację i jego odbiór wśród graczy wyraźnie się poprawia. Dzień po premierze na Steamie 68% ocen użytkowników było pozytywnych, a teraz jest to już 73%.

  1. Going Medieval – oficjalna strona gry

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

Going Medieval

2.

ARK: Genesis Season Pass

3.

Sea of Thieves

4.

Necromunda: Hired Gun

5.

ARK: Survival Evolved

6.

Valve Index VR Kit

7.

Grand Theft Auto V

8.

Mass Effect: Legendary Edition

9.

Battlefield V

10.

No Man's Sky