Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 czerwca 2021, 12:10

autor: Karol Laska

Loki - pierwsze opinie, serial jest zabawny i dziwny

W sieci pojawiły się pierwsze opinie na temat nadchodzącego serialu Marvel Cinematic Universe pod tytułem Loki. Widzowie zaznaczają przede wszystkim mocno komediowy charakter produkcji.

Po ciepło przyjętych WandaVision oraz The Falcon and the Winter Soldier czas na kolejny serial przynależący do Marvel Cinematic Universe, Tym razem mowa o Lokim, czyli produkcji, która jak sama nazwa wskazuje opowiada historię jednego z najciekawszych złoczyńców w całym uniwersum. W sieci pojawiły się pierwsze opinie dziennikarzy dotyczące dwóch startowych odcinków dzieła i są one entuzjastyczne. Jest to ponoć dziwna i pełna akcji komedia eksperymentująca z konwencją kina SF.

Pierwsze dwa odcinki Lokiego są bardzo fajne. Uwielbiam ten retrofuturystyczny wygląd serialu, a kawał dobrej roboty został odwalony od strony głębszego przedstawienia nam tytułowego bohatera i jego pozostałych twarzy. To nadal ważna postać dla historii MCU, choć tym razem możemy ją oglądać w towarzystwie nowych, zabawnych postaci – Eric Goldman na Twitterze.

Widziałem dwa pierwsze odcinki Lokiego i to najlepsza produkcja z udziałem tego bohatera, jaka kiedykolwiek powstała. Jest zabawna, niegłupia i przedstawia jedną z najbardziej epickich opowieści w historii MCU. Do tego ta świetna obsada – szczególnie Tom Hiddleston i Owen Wilson są fantastycznym duetem – Hector Navarro na Twitterze.

Pierwsze dwa epizody Lokiego są przezabawną i kreatywną mieszanką Brazil oraz Ricka i Morty’ego. Nastawienie i sposób formułowania wypowiedzi Lokiego zamieniają go w iście szekspirowskiego Ricka, co jest przekomiczne. A Hiddleston i Wilson to wybuchowa para – Rendy Jones na Twitterze.

WandaVision było tajemniczym pudełkiem pełnym rozmaitości, The Falcon and the Winter Soldier zabierało stanowisko na temat rasy i dziedzictwa, a Loki jest w zamyśle najbardziej rozrywkowym serialem Marvela. Przynajmniej tak to wygląda po pierwszych dwóch odcinkach. To miejscami wręcz bezczelna komedia akcji – Brandon Katz na Twitterze.

Pierwszy odcinek Lokiego zadebiutuje 9 czerwca 2021 roku na platformie Disney+ (ta nie jest jeszcze dostępna na terenie Polski). Potrwa on około 50 minut. Produkcja będzie liczyć łącznie sześć epizodów i będą one ukazywać się co tydzień.

  1. 8 problemów MCU, które mogą pogrążyć filmy Marvela
  2. Strona internetowa Disney+
  3. Strona internetowa Marvela