Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2021, 09:49

autor: Adrian Werner

Recenzje Necromunda Hired Gun - niedopracowana gra z dobrą walką

Wydana wczoraj Necromunda: Hired Gun nie do końca spełniła oczekiwania graczy. Produkcja zbiera mieszane recenzje, które chwalą system walki, a krytykują poziom dopracowania.

W SKRÓCIE:
 • średnia ocen gry z recenzji mediów branżowych to 64%,
 • na Steamie 68% ocen użytkowników jest pozytywnych,
 • gra chwalona jest za system walki, a krytykowana za niski poziom dopracowania technicznego.

Wczoraj na rynku zadebiutowała Necromunda: Hired Gun, czyli gra akcji studia Streum on. W sieci zdążyło już pojawić się wystarczająco dużo recenzji, aby można było stwierdzić, czy produkcja spełnia pokładane w niej nadzieje. Niestety, odbiór tytułu jest mieszany.

Według serwisu OpenCritic średnia ocen ze wszystkich platform sprzętowych wynosi 64%. Twórcy najpewniej liczyli na więcej, ale i tak jest to lepszy wynik niż 57% uzyskane przez poprzedni projekt zespołu, czyli Space Hulk: Deathwing. Poniżej podajemy przykładowe noty:

Recenzje Necromunda: Hired Guns

 1. 33bits - 80/10
 2. PC Invasion - 8/10
 3. The Games Machine - 7.8/10
 4. VG247 - 3/5
 5. COGconnected - 70/100
 6. PCGamesN - 6/10
 7. cublikefoot - 6/10
 8. Spaziogames - 5.3/10
 9. GameWatcher - 5/10
 10. Checkpoint Gaming - 5/10

Jak widać, rozrzut w ocenach jest duży, więc trudno mówić o jakimś konsensusie. Recenzenci ogólnie chwalą jednak mechanikę walki, która daje dużo radości, choć nie oferuje niczego, co nie byłoby dostępne wcześniej w innych produkcjach. Gra mocno obrywa za to z powodu słabej fabuły oraz kiepskiego poziom dopracowania technicznego. Wiele problemów produkcji może zostać naprawionych przez aktualizację, więc pozostaje mieć nadzieję, że wydawca pozwoli autorom rozwijać dalej ten projekt.

Również na Steamie odbiór gry jest mieszany, choć ogólnie trochę lepszy niż w przypadku profesjonalnych recenzji. W chwili pisania tej wiadomości produkcja ma 836 ocen użytkowników i 68% z nich jest pozytywnych.

Przypomnijmy, że gra Necromunda: Hired Gun ukazała się na PC, Xboksa One, PlayStation 4, Xboksa Series X/S i PS5. Wydanie pecetowe sprzedawane jest w serwisach Steam i Epic Games Store. Produkcja posiada lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

 1. Oficjalna strona gry